Sylvan Beach Kids Tri

Age Group Results

June 14, 2014


Run Wild Sports Timing(results questions? gmulvihill@aol.com)


Men: 6- 7 8-10 11-13 14-98
Women: 6- 7 8-10 11-13 14-98

Kids

Top

Female 6 to 7

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 19 Olivia Jones 333 7 6 3:48.8 2 1:36.7 1 4:42.2 2 0:27.7 1 3:52.0 14:27.6
2 21 Hailey Bearor 336 7 3 3:03.6 5 1:53.1 2 4:49.1 4 0:32.2 3 4:23.3 14:41.5
3 24 Cate Yarrow 350 7 2 2:49.2 4 1:43.0 5 6:11.7 1 0:16.4 2 4:08.4 15:08.9
4 26 Alexis Nasser 341 7 4 3:34.3 1 1:10.8 3 5:05.5 3 0:29.3 4 4:53.4 15:13.4
5 33 Bristol Hetherington 334 7 5 3:38.1 3 1:36.8 4 5:37.2 6 0:46.4 6 5:28.2 17:06.8
6 41 Piper Lee 345 6 1 2:41.6 6 3:14.5 6 7:54.2 5 0:45.1 5 5:19.3 19:54.9
 
Top

Female 8 to 10

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Keira Bond 318 10 1 2:21.8 1 0:46.4 1 3:41.5 1 0:24.4 1 3:07.2 10:21.4
2 4 Lexi Harkrider 317 10 2 2:30.7 3 1:05.5 3 3:59.3 2 0:25.7 2 3:12.5 11:13.9
3 9 Mckenna Wilkins 325 9 3 2:41.4 2 0:50.9 4 4:32.9 3 0:27.3 5 3:36.9 12:09.6
4 10 Peyton Leonard 315 10 5 2:54.6         6 5:43.5 4 3:35.2 12:13.4
5 11 Alexandria Nabors 314 10 4 2:53.0 4 1:20.3 2 3:58.2 5 0:29.3 3 3:34.1 12:15.1
6 23 Jorja Bond 326 8 6 3:12.9 5 1:48.0 5 5:19.6 4 0:28.9 6 4:07.1 14:56.7
 
Top

Female 11 to 13

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 38 Allison Hentges 303 12 1 2:19.7 3 8:46.5 1 7:46.1     2 7:07.4 18:50.3
2 40 Alexandra Hulser 310 11 2 2:39.5 1 1:01.1 3 8:43.6 2 0:39.5 1 6:31.8 19:35.6
3 45 Justine Lussier 304 11 3 2:47.9 2 1:26.4 2 8:32.3 1 0:35.9 3 10:26.3 23:49.0
 
Top

Female 14+

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 39 Emma Yarrow 348 14 1 2:27.3 1 1:05.3 1 5:40.1 1 0:40.9 1 9:15.8 19:09.5
 
Top

Male 6 to 7

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 15 Ayden Scholes 329 7 2 3:12.0 1 1:13.4 2 4:33.5 5 0:37.7 2 3:57.7 13:34.5
2 20 Emilio Camacho 328 7 1 3:02.6 2 1:20.8 4 5:12.9 4 0:37.2 6 4:24.5 14:38.2
3 22 Isaac Todd 337 7 6 3:43.7 4 1:53.1 1 4:33.4 2 0:28.8 3 4:05.2 14:44.4
4 25 Dylan Crowder 330 7 10 8 4:59.5 5 5:25.8     8 4:44.8 15:10.1
5 27 Preston Haynes 343 6 3 3:18.5 5 1:55.1 3 4:59.3 3 0:30.7 9 4:49.1 15:32.9
6 28 Mateo Vigneault 344 6 4 3:26.2 6 2:00.5 7 5:59.3 6 0:48.8 1 3:41.7 15:56.8
7 29 Hayden Leonard 338 7 9 4:23.8 3 1:29.4 6 5:38.8 1 0:27.8 4 4:13.6 16:13.5
8 32 Fernando Tello 340 7 8 4:09.0         8 7:46.1 10 5:02.8 16:57.9
9 36 Benjamin Lussier 332 7 7 3:46.5         9 9:28.4 7 4:27.8 17:42.8
10 43 Parker Lee 342 7 5 3:41.4 7 4:41.5 8 7:12.5 7 0:52.0 5 4:24.3 20:51.8
 
Top

Male 8 to 10

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Dylan Alvarez 311 9 2 2:22.2 3 0:53.7 2 3:35.8 2 0:22.1 1 3:02.1 10:15.9
2 2 Kolton Terpening 308 10 1 2:14.8 1 0:47.9 1 3:30.7 1 0:21.4 6 3:24.2 10:19.2
3 5 Lucas Green 305 10 3 2:27.7 6 1:06.8 8 4:13.0 8 0:31.1 3 3:19.8 11:38.6
4 6 Emory Park 312 9 4 2:48.2         12 5:40.2 5 3:23.0 11:51.4
5 7 Mateo Tamarozzi 322 8 10 3:11.8 5 1:04.3 4 3:57.9 3 0:23.2 4 3:21.5 11:59.0
6 8 Jakob Vigneault 320 9 9 3:10.8 2 0:53.2 10 4:27.8 4 0:26.3 2 3:07.9 12:06.0
7 12 Max Tamarozzi 313 10 8 3:05.6 7 1:07.8 9 4:19.7 6 0:29.0 7 3:25.8 12:28.1
8 13 Zachary Todd 319 9 5 2:51.1 8 1:09.6 7 4:11.3 9 0:32.9 9 4:00.9 12:46.0
9 14 Ethan Claudel 323 9 6 2:58.3 10 1:19.9 5 4:02.9 10 0:33.1 10 4:02.7 12:57.1
10 16 Oliver Katrib 321 8 11 3:21.7 4 0:58.9 11 4:43.9 11 0:52.5 8 3:55.0 13:52.2
11 17 Jeremy Hinojosa 324 9 7 3:04.3 11 1:50.4 3 3:52.4 7 0:29.2 12 4:40.5 13:57.0
12 18 Tyler Masters 347 10 13 12 4:58.2 6 4:07.0     13 11:17.7 14:02.5
13 31 Branden Lafleur 346 8 14 13 6:59.7 13 5:19.5     14 13:28.8 16:50.8
14 44 Allen Moody 331 8 12 12:59.7 9 1:15.4 12 4:50.8 5 0:27.6 11 4:12.6 23:46.3
 
Top

Male 11 to 13

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 30 Carson Trout 309 11 1 2:31.0 4 7:44.1 1 4:50.9     1 5:55.4 16:30.8
2 35 Alexander Zavala 302 12 3 2:36.2 2 1:06.6 2 6:28.9 1 0:24.2 2 7:00.3 17:36.2
3 42 David Henslley 306 11 2 2:32.7 1 0:56.3 3 8:57.3 2 0:26.5 3 7:45.3 20:38.2
4 46 Saylor Sherrodd 307 11 4 3:19.4 3 2:15.7 4 9:06.4 3 0:50.1 4 9:11.0 24:42.7
 
Top

Male 14 +

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 34 Tommy Yarrow 335 14 2 2:45.8 1 1:06.8 2 6:54.8 1 0:35.0 2 5:53.7 17:16.2
2 37 Trent Soltes 301 14 1 2:12.1 2 10:18.9 1 4:22.6     1 5:39.4 18:35.6

e Rnk Time Rnk Time Time 1 34 Tommy Yarrow 335 14 2 2:45.8 1 1:06.8 2 6:54.8 1 0:35.0 2 5:53.7 17:16.2 2 37 Trent Soltes 301 14 1 2:12.1 2 10:18.9 1 4:22.6     1 5:39.4 18:35.6
n="3">  ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Chip Gun Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Time 1 34 Tommy Yarrow 335 14 2 2:45.8 1 1:06.8 2 6:54.8 1 0:35.0 2 5:53.7 17:16.2 17:33.7 2 37 Trent Soltes 301 14 1 2:12.1 2 10:18.9 1 4:22.6     1 5:39.4 18:35.6 18:42.9