Walker Station Stampede 5K

Age Group Results

May 03, 2014


Run Wild Sports Timing(results questions? gmulvihill@aol.com)


1st Grade Men: 5- 5 10-99
1st Grade Women: 5- 5
2nd Grade Men: 0-99
2nd Grade Women: 0-99
3rd Grade Men: 0-99
3rd Grade Women: 0-99
4th Grade Men: 0-99
4th Grade Women: 0-99
5th Grade Men: 0-99
5th Grade Women: 0-99
K Men: 4- 4
K Women: 4- 4

1st Grade

Top

Female 1st Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Bailey Blackburn 1067 5 3   34:30.1 34:45.6 11:08/M
2 Addison Blackburn 1066 5 5 1:46.7 36:16.8 36:29.4 11:42/M
3 Emma Martin 1095 5 6 2:30.8 37:00.9 37:14.0 11:56/M
4 Anika Rahurkar 1074 5 8 12:14.6 46:44.7 46:58.5 15:05/M
Top

Male 1st Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Nianjin Yang 1077 5 1   30:20.7 30:24.0 9:47/M
2 Tony Yuan 1030 5 2 2:33.1 32:53.8 32:56.3 10:36/M
3 Kai Whitman 1144 5 4 5:35.0 35:55.7 35:55.7 11:35/M
4 Kyle Liu 1065 5 7 6:46.4 37:07.1 37:19.6 11:58/M
Top

Male

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 1155 1155 99 9   3:33:30.0 3:33:30.0 68:52/M
 

2nd Grade

Top

Female 2nd Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Abigail DeWese 1104 6 4   30:51.8 30:54.4 9:57/M
2 Kathryn Weinstein 1018 6 9 11:23.0 42:14.8 42:24.0 13:37/M
Top

2nd Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jeeven Joseph 1043 6 1   26:45.0 26:47.4 8:38/M
2 Wyatt Collins 1032 6 2 0:37.4 27:22.4 27:25.9 8:50/M
3 Mateo Espinosa 1040 6 3 3:40.6 30:25.6 30:27.4 9:49/M
4 Andrew Weber 1013 6 5 4:08.6 30:53.6 31:00.8 9:58/M
5 Aidan Foss 1080 6 6 5:17.3 32:02.3 32:05.3 10:20/M
6 Aryan Chintalapally 1071 6 7 6:38.1 33:23.1 33:23.1 10:46/M
7 Siddharth Hariharan 1056 6 8 11:41.7 38:26.7 38:28.8 12:24/M
 

3rd Grade

Top

Female 3rd Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Anna Williams 1122 7 3   26:39.5 26:43.7 8:36/M
2 Brianna Bejar 1005 7 4 7:37.1 34:16.6 34:16.6 11:03/M
3 Emarie Schweikhardt 1001 7 7 14:30.3 41:09.9 41:12.7 13:16/M
4 Samantha Silverstein 1052 7 8 14:34.0 41:13.5 41:14.4 13:18/M
5 Jada Bullard 1115 7 9 17:16.9 43:56.4 43:58.1 14:10/M
Top

Male 3rd Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kyle Kulow 1025 7 1   24:27.6 24:34.7 7:53/M
2 Ruojin Yang 1076 7 2 1:03.0 25:30.6 25:34.0 8:14/M
3 Drew Peries 1110 7 5 10:15.8 34:43.4 34:55.4 11:12/M
4 Jackson Mitchell 1125 7 6 14:54.4 39:22.0 39:43.7 12:42/M
 

4th Grade

Top

Female 4th Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Melanie Morvant 1129 8 9   35:07.0 35:21.1 11:20/M
2 Noelle Minturn 1035 8 12 0:52.2 35:59.3 36:01.8 11:36/M
3 Annabelle White 1057 8 15 3:38.4 38:45.5 38:48.2 12:30/M
4 Ava Zindel 1118 8 16 12:16.3 47:23.3 47:37.2 15:17/M
5 Anjuli Perubhatla 1116 8 17 12:16.8 47:23.8 47:33.8 15:17/M
Top

Male 4th Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Nishil Shah 1010 8 1   23:17.7 23:19.0 7:31/M
2 Zane Councill 1143 8 2 0:52.7 24:10.4 24:14.0 7:48/M
3 Weston Hawryluk 1019 8 3 1:52.3 25:10.1 25:14.7 8:07/M
4 Grayson Singleton 1097 8 4 2:28.2 25:46.0 25:48.5 8:19/M
5 Devin Foss 1079 8 5 4:13.5 27:31.2 27:34.6 8:53/M
6 Andrew DeWese 1103 8 6 5:03.2 28:21.0 28:24.9 9:09/M
7 Cason Green 1105 8 7 6:09.5 29:27.3 29:29.4 9:30/M
8 Eric Liang 1064 8 8 6:59.5 30:17.2 30:20.2 9:46/M
9 Eros Deciga 1147 8 10 12:25.2 35:42.9 35:46.2 11:31/M
10 Harrison Golden 1054 8 11 12:27.5 35:45.2 35:48.2 11:32/M
11 Ryan Riepel 1089 8 13 13:49.4 37:07.1 37:18.6 11:58/M
12 Glen Martin 1094 8 14 13:52.3 37:10.1 37:11.2 11:59/M
 

5th Grade

Top

Female 5th Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Katelyn Kulow 1124 9 5   23:58.9 24:03.9 7:44/M
2 Insha Badami 1014 9 8 3:22.7 27:21.7 27:23.5 8:49/M
3 Julie Hanse 1081 9 9 5:25.1 29:24.1 29:28.5 9:29/M
4 Hannah Hawryluk 1120 9 11 5:47.3 29:46.3 29:51.3 9:36/M
5 Khue Rebollido 1085 9 15 13:20.9 37:19.9 37:24.5 12:02/M
6 Victoria Lawrence 1123 9 16 13:23.4 37:22.3 37:24.0 12:03/M
7 Ruchi shah 1121 9 17 13:31.6 37:30.6 37:32.3 12:06/M
8 Kara Rebollido 1084 9 19 15:38.2 39:37.2 39:42.5 12:47/M
9 Emma Carter 1058 9 24 23:53.2 47:52.1 47:57.5 15:26/M
10 Jewel Koenig 1091 9 25 23:54.8 47:53.8 47:59.0 15:27/M
11 Reagan Noel 1086 9 26 24:00.1 47:59.1 48:04.9 15:29/M
12 Ritika Bhattacharya 1060 9 27 25:02.7 49:01.7 49:07.6 15:49/M
Top

Male 5th Grade

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Trent Richter 1044 9 1   21:30.3 21:31.9 6:56/M
2 Ryan Nutter 1029 9 2 0:46.0 22:16.3 22:16.3 7:11/M
3 Grant Schweikhardt 1002 9 3 1:31.9 23:02.2 23:03.8 7:26/M
4 Blake Watts 1119 9 4 2:14.1 23:44.4 23:45.3 7:39/M
5 Rowan Mannion 1140 9 6 4:06.7 25:37.0 25:40.9 8:16/M
6 Matthew McGoldrick 1026 9 7 5:49.1 27:19.5 27:20.6 8:49/M
7 Jeremy Zhou 1135 9 10 7:58.8 29:29.1 29:32.1 9:31/M
8 David Zhao 1039 9 12 9:16.9 30:47.2 30:49.3 9:56/M
9 Nate Lubrano 1098 9 13 13:48.5 35:18.9 35:19.5 11:23/M
10 Dustin Lee 1100 9 14 15:46.0 37:16.3 37:28.7 12:01/M
11 Harrison Chen 1007 9 18 16:22.6 37:52.9 37:54.4 12:13/M
12 Jacob Jr. Bullard 1114 9 20 21:13.1 42:43.4 42:43.4 13:47/M
13 Ken Ito 1131 9 21 21:58.7 43:29.1 43:31.1 14:02/M
14 Faaris Zafar 1049 9 22 25:15.9 46:46.2 46:55.5 15:05/M
15 Darin Peries 1109 9 23 25:21.3 46:51.7 46:55.5 15:07/M
 

K

Top

Female K

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Meenakshi Chintalapally 1072 4 1   31:23.6 31:23.6 10:07/M
Top

Male K

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Kason Scipio 1020 4 2   45:20.8 45:37.5 14:37/M

14:37/M  

Open

Top

Female 0-99

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace 1 Karen Weber 1011 99 8   23:04.4 23:10.8 7:26/M 2 Patty Kulow 1023 99 14 1:22.3 24:26.8 24:34.3 7:53/M 3 Suzanne Young 1038 99 18 3:02.7 26:07.2 26:15.9 8:25/M 4 Alyssa Riepel 1088 99 21 4:13.1 27:17.5 27:29.0 8:48/M 5 Rachel Pringle 1048 99 22 4:23.4 27:27.9 27:34.6 8:51/M 6 jean leach stewart 1152 99 23 4:24.2 27:28.6 27:34.0 8:52/M 7 Lia Rebollido 1083 99 26 5:48.9 28:53.3 29:00.1 9:19/M 8 Tracy Wilson 1063 99 28 6:23.6 29:28.0 29:45.5 9:30/M 9 Audrey Ivester 1126 99 29 6:57.1 30:01.5 30:12.3 9:41/M 10 Hyon Yim 1027 99 31 7:27.7 30:32.1 30:50.1 9:51/M 11 Gina Riepel 1087 99 32 7:40.4 30:44.8 30:57.2 9:55/M 12 Deanise Koenig 1092 99 34 8:09.5 31:13.9 31:13.9 10:04/M 13 Sarah Vasquez 1034 99 36 8:43.1 31:47.5 32:07.9 10:15/M 14 Cindy Quarles 1055 99 39 10:22.9 33:27.4 33:50.4 10:47/M 15 Carrie Lamke 1037 99 42 11:37.8 34:42.3 35:04.7 11:12/M 16 Aimee Morvant 1130 99 45 12:00.8 35:05.2 35:20.2 11:19/M 17 Angela Grubbs 1006 99 47 12:51.8 35:56.3 36:04.0 11:35/M 18 Amber Thompson 1117 99 48 12:54.9 35:59.4 36:20.5 11:36/M 19 Tina Koenig 1132 99 49 13:08.4 36:12.8 36:34.9 11:41/M 20 Christy Blackburn 1068 99 50 13:11.1 36:15.5 36:29.1 11:42/M 21 Lorin Lee 1101 99 52 14:15.0 37:19.4 37:31.8 12:02/M 22 Lesli Fridge 1024 99 54 14:25.8 37:30.2 37:30.2 12:06/M 23 Angela Sonnier 1093 99 55 14:55.1 37:59.6 38:23.7 12:15/M 24 Kathleen Randall 1073 99 58 16:18.8 39:23.2 39:44.9 12:42/M 25 jennifer esmond 1151 99 59 17:00.0 40:04.4 40:10.7 12:55/M 26 Michel Bullard 1113 99 61 18:23.1 41:27.5 41:46.8 13:22/M 27 Becky McGoldrick 1127 99 62 18:45.9 41:50.4 42:01.7 13:30/M 28 Mendi Weinstein 1016 99 64 19:09.5 42:13.9 42:23.9 13:37/M 29 zeynp bildaci 1154 99 65 21:36.8 44:41.3 44:53.6 14:25/M 30 Nancy Lubrano 1099 99 67 21:56.5 45:00.9 45:00.9 14:31/M 31 Sarah Minturn 1134 99 69 23:35.8 46:40.2 47:04.3 15:03/M 32 Lori Lee 1102 99 70 24:45.6 47:50.0 48:01.5 15:26/M 33 Sangeeta Bhattacharya 1061 99 72 26:16.6 49:21.1 49:29.9 15:55/M Top

Male 0-99

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace 1 paul myers 1148 99 1   17:30.6 17:31.7 5:39/M 2 David Harvey III 1138 99 2 1:41.2 19:11.9 19:14.6 6:11/M 3 Quanxin Xia 1031 99 3 1:54.3 19:25.0 19:26.5 6:16/M 4 John Mannion 1139 99 4 2:14.2 19:44.8 19:49.0 6:22/M 5 Israel Aguirre Jr. 1146 99 5 4:45.8 22:16.5 22:22.0 7:11/M 6 Colin Mackie 1045 99 6 5:06.2 22:36.9 22:54.0 7:17/M 7 William Minturn 1033 99 7 5:33.7 23:04.4 23:06.1 7:26/M 8 oscar augirre 1149 99 9 5:55.4 23:26.1 23:31.7 7:34/M 9 Ross MacKay 1046 99 10 5:58.5 23:29.2 23:45.2 7:35/M 10 AJ Hanse 1082 99 11 6:01.1 23:31.8 23:39.8 7:35/M 11 Jake Pringle 1047 99 12 6:05.8 23:36.5 23:46.4 7:37/M 12 Matt Kulow 1022 99 13 6:29.2 23:59.8 24:07.0 7:44/M 13 Ethan Hunter 1036 99 15 7:24.2 24:54.9 25:09.0 8:02/M 14 Michael Pfeil 1133 99 16 7:49.8 25:20.5 25:24.1 8:10/M 15 Scott Harkrider 1141 99 17 8:28.2 25:58.9 26:07.4 8:23/M 16 Ryan Morales 1142 99 19 8:59.0 26:29.7 26:37.9 8:33/M 17 Giby Joseph 1042 99 20 9:05.1 26:35.8 26:42.3 8:35/M 18 Shakir Badami 1015 99 24 10:09.0 27:39.7 27:50.9 8:55/M 19 Yash Rahurkar 1075 99 25 10:46.5 28:17.2 28:19.0 9:07/M 20 doug esmond 1150 99 27 11:45.4 29:16.1 29:23.6 9:26/M 21 Miguel Espinosa 1041 99 30 12:55.4 30:26.0 30:30.6 9:49/M 22 Benjamin Lee 1051 99 33 13:29.5 31:00.2 31:03.5 10:00/M 23 Michael Morvant 1128 99 35 13:56.6 31:27.3 31:42.6 10:09/M 24 Chris Foss 1078 99 37 14:20.4 31:51.1 32:05.6 10:16/M 25 Enrique Garcia 1137 99 38 15:16.2 32:46.8 32:54.7 10:34/M 26 Steven Titch 1008 99 40 16:16.0 33:46.7 33:46.7 10:54/M 27 Garth Blackburn 1069 99 41 16:58.8 34:29.4 34:45.4 11:07/M 28 Mohannad Zafar 1050 99 43 17:12.5 34:43.2 34:52.8 11:12/M 29 Bobby McGoldrick 1028 99 44 17:32.4 35:03.1 35:14.9 11:18/M 30 Geoff Whitman 1145 99 46 18:24.5 35:55.2 35:59.0 11:35/M 31 Paul Martin 1096 99 51 19:28.3 36:59.0 37:13.6 11:56/M 32 Toby Weber 1012 99 53 19:52.0 37:22.7 37:33.1 12:03/M 33 Michael Schniebel 1108 99 56 20:38.1 38:08.8 38:27.4 12:18/M 34 Finn Robin Schniebel 1107 99 57 20:38.5 38:09.1 38:28.3 12:18/M 35 Chaminda Peries 1111 99 60 23:37.0 41:07.7 41:27.6 13:16/M 36 Dana Weinstein 1017 99 63 24:27.3 41:57.9 42:24.3 13:32/M 37 berkay bildaci 1153 99 66 27:10.6 44:41.3 44:54.3 14:25/M 38 Jacob Bullard 1112 99 68 28:27.6 45:58.3 46:17.9 14:50/M 39 Subroto Bhattacharya 1062 99 71 31:43.7 49:14.4 49:23.2 15:53/M 40 Bradley Silverstein 1053 99 73 32:05.2 49:35.9 49:46.6 16:00/M 41 Jeff Carter 1059 99 74 32:36.4 50:07.1 50:07.1 16:10/M