Kemah Kids Tri (Bike times to be updated)

Age Group Results

April 28, 2012


Results by Run Wild Sports Timing (results questions? email gmulvihill@aol.com)

Men: 0- 7 8- 9 10-11 12-99
Women: 0- 7 8- 9 10-11 12-99

Kids Triathlon

Female Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Kaytlynn Welsch 407 12 1 1:56.8     1 13:34.6 15:31.4
 
Top

Female 7 and under

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 79 Meredith Mason 455 7 2 2:31.4     1 22:03.9 24:35.3
2 96 Sofia Vazquez 457 6 3 2:44.7     2 24:01.1 26:45.8
3 101 Isabelle Lavoie 456 7 1 2:29.2     3 25:12.4 27:41.7
4 102 Anna Hargis 463 6 4 2:46.0     4 26:55.0 29:41.1
 
Top

Female 8 to 9

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 18 Madeline Gillock 442 9 1 2:11.7     1 16:07.3 18:19.0
2 25 Madeline Taylor 440 9 7 2:26.1     2 16:15.9 18:42.0
3 27 Elizabetta Migliaccio 441 9 2 2:12.8     3 16:53.7 19:06.5
4 33 Bailey Boullion 460 8 8 2:26.5     4 17:14.6 19:41.1
5 39 Alexis Fowlkes 435 9 3 2:21.7     5 17:42.3 20:04.0
6 46 Charlotte Gottfried 437 9 14 2:37.1     6 18:18.9 20:56.0
7 53 Morgan Odum 462 9 5 2:24.8     8 19:27.6 21:52.4
8 54 Khiara Yates 451 8 19 2:46.0     7 19:09.0 21:55.0
9 61 Sydney Flake 439 9 12 2:34.0     9 19:39.7 22:13.7
10 64 Robert Lane 436 9 18 2:45.2     10 19:43.3 22:28.5
11 71 Sabine Waldron 438 9 11 2:33.8     11 20:46.0 23:19.8
12 72 Ashley Hensely 444 9 4 2:22.0     12 21:17.4 23:39.4
13 76 Nadine Barrera 446 8 6 2:25.3     13 21:58.1 24:23.4
14 78 Sarah Walla 452 8 10 2:32.2     14 22:01.6 24:33.8
15 81 Mya Turkel 445 8 13 2:35.4     15 22:03.1 24:38.5
16 82 Macy Baume 454 8 9 2:30.3     16 22:15.0 24:45.3
17 92 Francesca Piazza 450 8 20 2:49.4     17 23:05.9 25:55.3
18 94 Anna Garcia Romanos 453 8 17 2:43.2     18 23:49.2 26:32.4
19 97 Emma Norman 443 9 15 2:39.0     19 24:24.1 27:03.1
20 99 Mary Ray Hekimian 448 8 16 2:43.1     21 24:47.0 27:30.1
21 100 Avery Wolff 447 8 21 3:03.3     20 24:31.2 27:34.5
22 105 Kira Sofia Soto-Gallegos 449 8 22 3:13.0     22 33:07.0 36:20.0
 
Top

Female 10 to 11

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Heather Welsch 428 10 1 1:55.0     1 13:41.2 15:36.3
2 6 Delaney Newsome 419 11 2 2:02.2     2 14:50.1 16:52.4
3 13 Hannah Gault 433 10 3 2:08.1     3 15:35.0 17:43.1
4 24 Noelle Nelson 429 10 6 2:17.7     4 16:23.5 18:41.3
5 32 Riley Harrison 426 10 9 2:27.3     5 17:07.9 19:35.2
6 47 Grace Ethridge 430 10 4 2:17.0     6 18:39.2 20:56.2
7 55 Caitlyn Lavan 420 11 12 2:34.2     8 19:21.9 21:56.2
8 59 Emily Kuenstle 418 11 13 2:40.5     7 19:21.0 22:01.6
9 68 Allison Wieland 423 11 10 2:30.2     10 20:32.6 23:02.8
10 70 Athena Alexander 421 11 18 3:09.6     9 20:04.9 23:14.5
11 74 Ana Paula Flores 427 10 7 2:20.9     11 21:40.6 24:01.5
12 80 Sara Hensley 432 10 5 2:17.1     15 22:18.8 24:36.0
13 83 Cori Eckert 417 11 16 2:47.4     12 21:58.4 24:45.8
14 84 Massey McNinch 431 10 11 2:31.3     13 22:16.5 24:47.8
15 85 Nicole Newman 424 11 17 2:54.7     14 22:17.2 25:11.9
16 86 Katia Garcia Romanos 425 10 15 2:44.9     16 22:27.9 25:12.8
17 87 Katharine Flynn 422 11 14 2:43.0     17 22:44.7 25:27.7
18 89 Avery Flanagan 416 11 8 2:24.3     18 23:09.4 25:33.7
 
Top

Female 12 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Katelyn Elliott 413 12 6 2:24.1     1 14:15.5 16:39.6
2 8 Caroline Noyola 408 12 5 2:23.5     2 14:37.5 17:01.0
3 11 Zoie Reiser 412 12 2 2:10.2     3 15:25.1 17:35.4
4 35 Trinity Chernecke 415 12 7 2:26.0     4 17:21.3 19:47.4
5 44 Daniela Garcia Romanos 409 12 3 2:11.9     5 18:28.6 20:40.5
6 50 Briannah Johnson 459 12 1 2:08.9     7 19:29.5 21:38.5
7 58 Zoe Turkel 414 12 8 2:33.3     6 19:26.6 21:59.9
8 91 Madeline Flake 410 12 9 2:35.7     8 23:01.8 25:37.5
9 93 Ashlynn Lane 411 12 4 2:21.9     9 23:53.5 26:15.4
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Conner Jones 352 13 1 10:53.7     1 5:34.9 16:28.6
 
Top

Male 7 and under

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 15 Christiano Migliaccio 400 7 1 2:15.4     1 15:39.4 17:54.8
2 37 Gabriele Migliaccio 405 6 2 2:25.1     2 17:29.0 19:54.1
3 56 Mateo Flores 401 7 4 2:41.0     3 19:15.8 21:56.8
4 63 Noah Hargis 402 7 3 2:34.0     4 19:46.4 22:20.4
5 98 Jayce Hall 404 6 5 3:46.5     5 23:21.4 27:07.9
 
Top

Male 8 to 9

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 10 Raul Luzardo 396 8 1 2:21.1     1 15:11.2 17:32.3
2 16 Garrison Brown 391 9 4 2:33.7     2 15:40.1 18:13.8
3 19 William Van Dyke 384 9 5 2:36.2     3 15:46.2 18:22.4
4 21 Zethan Pierce 399 8 2 2:21.9     5 16:03.7 18:25.6
5 23 Lane Reves 386 9 9 2:48.4     4 15:48.2 18:36.6
6 30 Caleb Schaunaman 395 8 3 2:25.8     6 16:53.2 19:19.0
7 43 Peter Horton 393 8 10 2:57.1     7 17:34.9 20:32.0
8 48 Nathan Kebler 383 9 7 2:42.3     8 18:18.0 21:00.3
9 52 Kaden Luber 392 8 8 2:48.3     10 19:03.5 21:51.8
10 57 Steven MacNeill 394 8 14 3:17.6     9 18:42.1 21:59.7
11 73 Mitchell Furr 397 8 6 2:38.1     12 21:04.0 23:42.1
12 75 Kenneth Phan 382 9 16 3:54.1     11 20:11.5 24:05.6
13 77 Aidan Wood 389 9 11 2:57.2     13 21:32.3 24:29.5
14 88 Seth Collins 388 9 12 2:59.9     15 22:30.7 25:30.6
15 90 Zachary Nelson 385 9 13 3:12.3     14 22:23.2 25:35.5
16 103 Aiden Murphy 398 8 15 3:21.8     16 28:00.4 31:22.2
 
Top

Male 10 to 11

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 7 Ashton Hamby 379 10 2 2:15.0     2 14:44.1 16:59.1
2 9 Logan Schaunaman 369 10 8 2:28.6     1 14:35.2 17:03.8
3 14 Garrett Worrell 364 11 1 2:14.9     3 15:36.0 17:50.9
4 17 Ian Miller 374 10 10 2:29.9     4 15:45.4 18:15.3
5 22 Jake Klucznik 366 10 13 2:38.4     5 15:58.1 18:36.6
6 26 Reid Jones 371 10 4 2:24.0     6 16:37.9 19:01.9
7 28 Luis Beita-Kuhl 365 10 5 2:24.5     8 16:46.9 19:11.4
8 29 Christopher Villafuerte 372 10 7 2:28.5     7 16:46.0 19:14.6
9 31 Evan Oakley 378 10 3 2:23.8     9 17:01.5 19:25.3
10 36 Jorge Guerra 367 10 6 2:25.4     10 17:28.5 19:53.9
11 41 Mitchell Mason 373 10 9 2:29.4     11 17:50.9 20:20.3
12 45 Nikhil Erabelli 361 11 17 3:01.5     12 17:53.5 20:55.0
13 60 Tarun Jangama 375 10 15 2:55.0     13 19:13.6 22:08.6
14 62 Liam Brackins 380 10 16 2:55.6     14 19:18.6 22:14.2
15 65 Brandon Phan 363 11 19 3:16.0     15 19:19.4 22:35.4
16 66 John Falavolito 368 10 14 2:53.4     16 19:56.6 22:50.0
17 67 Kyler Ray 370 10 12 2:32.4     17 20:18.7 22:51.1
18 69 Matthew Baume 377 10 11 2:31.6     18 20:40.9 23:12.5
19 95 Nolan Clemons 381 10 18 3:14.0     19 23:21.1 26:35.1
20 104 Andrew Mosier 376 10 20 3:35.4     20 28:39.5 32:14.9
 
Top

Male 12 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- Bike ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Christian Valverde 355 12 5 2:41.1     3 13:50.4 16:31.5
2 12 Nikolai Lagutchik 353 12 8 11:54.4     1 5:41.3 17:35.8
3 20 Colin Jordan 351 13 9 12:04.6     2 6:18.2 18:22.8
4 34 Bernardo Flores 357 12 1 2:27.0     4 17:15.9 19:42.9
5 38 Everett Kidwell 359 12 6 2:41.4     5 17:20.6 20:02.0
6 40 Charlie Goss 354 12 3 2:31.2     6 17:48.8 20:20.0
7 42 Maverick Ethridge 360 12 4 2:35.9     7 17:54.1 20:30.1
8 49 Noah Blume 461 12 2 2:28.9     9 19:08.1 21:37.0
9 51 Tony Boe 358 12 7 2:47.5     8 19:01.8 21:49.4