Cross Country

September 22, 2012


Results By Run Wild Sports Timing (results questions? gmulvihill@aol.com)

Overall Finish List - Girls

Girls Junior High

Girls Junior High

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

473

Peyton Brown River Oaks Baptist

10:11.8

6:22/M

8

 

2

(< 5)

654

Hannah Shearer The Woodlands Christian Acad

10:19.4

6:27/M

8

 

3

2

472

Ali Ammons River Oaks Baptist

10:27.9

6:32/M

7

 

4

3

533

Lauren Curren St Laurence catholic

10:33.1

6:36/M

8

 

5

4

281

Sierra Orsak Forb Bend Christian Academy

10:43.7

6:42/M

7

 

6

5

474

Gwyneth Bryan River Oaks Baptist

10:56.3

6:50/M

8

 

7

6

47

Emmy Heyser Annunciation Orthodox

10:58.9

6:51/M

8

 

8

7

163

Liz Guerra East Bernard

11:00.8

6:53/M

8

 

9

8

481

Natalia Nassar River Oaks Baptist

11:04.6

6:55/M

7

 

10

9

476

Emily Fleming River Oaks Baptist

11:08.3

6:58/M

8

 

11

10

540

Grayson Thomas St Laurence catholic

11:15.2

7:02/M

8

 

12

11

537

Molly Isaac St Laurence catholic

11:25.8

7:08/M

7

 

13

12

51

Carrie McIntyre Annunciation Orthodox

11:26.2

7:09/M

8

 

14

13

60

Emily Sullivan Annunciation Orthodox

11:29.9

7:11/M

7

 

15

14

535

Betsy Felix St Laurence catholic

11:30.9

7:11/M

8

 

16

15

170

AJ Navarro East Bernard

11:30.5

7:11/M

8

 

17

(> 5)

482

Blake Ogle River Oaks Baptist

11:47.9

7:22/M

7

 

18

16

285

Faith Webster Forb Bend Christian Academy

11:56.3

7:28/M

7

 

19

17

280

Savannah Orsak Forb Bend Christian Academy

11:56.4

7:28/M

7

 

20

(< 5)

653

Madelyn Rasberry The Woodlands Christian Acad

12:01.0

7:31/M

6

 

21

(< 5)

630

Jackie Jenkins The Village School

12:07.5

7:34/M

7

 

22

18

356

Angela Marinovic John Paul Catholic

12:11.4

7:37/M

6

 

23

19

52

Sarah Moore Annunciation Orthodox

12:15.2

7:39/M

7

 

24

20

49

Caroline Keller Annunciation Orthodox

12:17.6

7:41/M

6

 

25

21

122

Katie Bleyl Covenant Christian

12:23.8

7:44/M

8

 

26

(< 5)

805

Kelsey Julien YES Prep East End

12:25.4

7:46/M

8

 

27

22

165

Baylee Jankowski East Bernard

12:26.5

7:46/M

8

 

28

23

284

Emily Shih Forb Bend Christian Academy

12:28.5

7:48/M

6

 

29

24

172

SanJuana Ortiz East Bernard

12:29.1

7:48/M

7

 

30

(< 5)

321

Kyla Shy HCYA Home School Lions

12:34.2

7:51/M

4

 

31

(< 5)

377

Bryn Anderson Kinkaid

12:38.2

7:54/M

8

 

32

25

171

Cheyenne Novicke East Bernard

12:40.8

7:55/M

8

 

33

(< 5)

629

Melanie Doston The Village School

12:41.5

7:56/M

7

 

34

26

353

sydney Davis John Paul Catholic

12:41.3

7:56/M

8

 

35

27

298

Sara Baker Founders Oak Ridge

12:44.8

7:58/M

5

 

36

(> 5)

54

Mia Oliveria Annunciation Orthodox

12:45.6

7:58/M

7

 

37

28

301

Caitlynn Maines Founders Oak Ridge

12:52.5

8:03/M

3

 

38

(< 5)

400

Katie Hyde Logos Preparatory Academy

12:53.2

8:03/M

8

 

39

(< 5)

584

Caitlin Matthews St Thomas Episcopal

12:54.6

8:04/M

8

 

40

(> 5)

62

Allana Webb Annunciation Orthodox

12:57.5

8:06/M

7

 

41

(> 5)

486

Sophie Thomas River Oaks Baptist

12:59.1

8:07/M

6

 

42

(< 5)

582

Laura Hester St Thomas Episcopal

13:12.0

8:15/M

6

 

43

29

283

Hayden Roberts Forb Bend Christian Academy

13:14.5

8:16/M

7

 

44

(< 5)

499

Kristen McCain Salem Lutheran

13:19.6

8:19/M

5

 

45

30

541

Jewel Thomas St Laurence catholic

13:31.1

8:27/M

6

 

46

31

124

Natalie Mayes Covenant Christian

13:37.5

8:31/M

8

 

47

32

126

Rachel Patterson Covenant Christian

13:37.3

8:31/M

8

 

48

(> 5)

174

Taylor Swoboda East Bernard

13:40.6

8:33/M

6

 

49

(> 5)

42

Alice Epley Annunciation Orthodox

13:42.5

8:34/M

7

 

50

(< 5)

631

Celine Patel The Village School

13:45.2

8:36/M

8

 

51

(< 5)

196

Mackenzie Winkel Faith West Academy

13:49.6

8:38/M

8

 

52

33

357

Erica Quist John Paul Catholic

13:50.9

8:39/M

6

 

53

(> 5)

538

Kimberly Jimenez St Laurence catholic

13:56.5

8:43/M

7

 

54

(> 5)

162

Calynn Grimes East Bernard

13:59.5

8:44/M

7

 

55

(> 5)

169

Ana Martinez East Bernard

14:01.0

8:46/M

7

 

56

(< 5)

379

McKenna Light Kinkaid

14:05.3

8:48/M

7

 

57

(> 5)

531

Lucy Bryne St Laurence catholic

14:07.4

8:49/M

5

 

58

34

795

Sindy Ortez YES Prep Southwest

14:10.4

8:51/M

8

 

59

35

794

Amy Mejia YES Prep Southwest

14:22.6

8:59/M

7

 

60

(> 5)

39

Madeline Coats Annunciation Orthodox

14:22.6

8:59/M

7

 

61

36

306

Jordan Venables Founders Oak Ridge

14:25.4

9:01/M

4

 

62

37

125

Samantha McElroy Covenant Christian

14:26.8

9:01/M

6

 

63

38

793

Liz Madrigal YES Prep Southwest

14:32.8

9:05/M

7

 

64

39

304

Mariah Souza Founders Oak Ridge

14:40.1

9:10/M

6

 

65

40

352

paulina Chelala John Paul Catholic

14:43.6

9:12/M

8

 

66

(> 5)

536

Alexandria Housewright St Laurence catholic

14:58.3

9:21/M

7

 

67

(> 5)

532

Avery Byrne St Laurence catholic

15:04.5

9:25/M

6

 

68

(> 5)

484

Bailey Reynolds River Oaks Baptist

15:06.5

9:26/M

7

 

69

(> 5)

480

Gabby Murra River Oaks Baptist

15:07.3

9:27/M

6

 

70

(< 5)

378

Jiya Ghei Kinkaid

15:11.4

9:29/M

7

 

71

(> 5)

479

Sadie Jensen River Oaks Baptist

15:24.8

9:38/M

6

 

72

41

358

Ana Solorzano John Paul Catholic

15:28.7

9:40/M

6

 

73

(< 5)

652

Erin Mouratoff The Woodlands Christian Acad

15:35.6

9:44/M

8

 

74

(> 5)

277

Sydney Hendershot Forb Bend Christian Academy

15:52.5

9:55/M

6

 

75

(< 5)

380

Amanda Roff Kinkaid

15:55.4

9:57/M

7

 

76

(> 5)

355

Miranda Guerra John Paul Catholic

16:11.2

10:07/M

8

 

77

(> 5)

276

Cameo Green Forb Bend Christian Academy

16:44.9

10:28/M

6

 

78

(< 5)

204

Valeria Salinas First Baptist Christian Acad

16:59.4

10:37/M

7

 

79

(> 5)

485

Serena Shannon River Oaks Baptist

17:00.2

10:38/M

6

 

80

(< 5)

387

Kianna Stevens KIPP Spirit College Prep

17:15.0

10:47/M

7

 

81

(< 5)

384

Armani Babers KIPP Spirit College Prep

17:23.8

10:52/M

8

 

82

42

797

Erika Ramirez YES Prep Southwest

17:28.2

10:55/M

7

 

83

(> 5)

351

Sarah Arevalo John Paul Catholic

17:40.5

11:03/M

6

 

84

(< 5)

591

Layton Debes The Post Oak School

17:53.9

11:11/M

6

 

85

(> 5)

43

Isabel Fraiser Annunciation Orthodox

17:57.8

11:13/M

6

 

86

(< 5)

592

Claire Thompson The Post Oak School

18:08.8

11:20/M

6

 

87

(> 5)

37

Emeline Birdwell Annunciation Orthodox

18:31.2

11:34/M

6

 

88

43

792

Briana Esparza YES Prep Southwest

18:58.3

11:51/M

7

 

89

(< 5)

385

Alexis Barnes KIPP Spirit College Prep

19:25.8

12:08/M

7

 

90

(> 5)

796

Sofia Ortez YES Prep Southwest

19:47.1

12:22/M

8

 

91

44

127

Sheridan Steele Covenant Christian

20:02.2

12:31/M

6

 

92

(> 5)

123

Box Destiny Covenant Christian

20:48.8

13:00/M

6

 

93

45

305

Emily Trammel Founders Oak Ridge

22:14.2

13:54/M

4

 

>