Bayou Du

Age Group Results

July 18, 2010


Results By Run Wild Sports Timing

Men: 0- 6 7- 8 9-10 11-12 13-99
Women: 0- 6 7- 8 9-10 11-12 13-99

Age Group

Female 7 to 8

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       5  Heather Welsch           8    1     3:08.7          2     0:48.3          1    10:10.8          4     0:00.0          1     4:57.9        19:05.7    
     2      14  Julia Wright            8     2     3:59.4          4     1:07.6          3    11:24.8          5     0:00.0          4     6:47.5        23:19.4    
     3      17  Christina Ramos          7    4     4:16.1          3     0:58.1          5    12:59.3          2     0:00.0          2     5:27.5        23:41.0    
     4      19  Sara Walsh               7    5     4:45.6          1     0:44.2          2    10:55.9          1     0:00.0          5     7:26.6        23:52.3    
     5      20  Bryanna Hamblin          8    3     4:09.2          5     1:09.7          4    12:51.0          3     0:00.0          3     6:00.9        24:10.9    
Top

Female 9 to 10

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       1  Julia Nasser            10    3     3:25.5          1     0:28.4          1     8:49.8          2     0:00.0          3     4:31.5        17:15.3    
     2       4  Katelyn Elliott         10    4     3:35.0          4     0:55.0          2     9:39.0          1     0:00.0          4     4:39.6        18:48.6    
     3       8  Kaytlynn Welsch         10    2     3:12.6          2     0:43.4          3    11:48.1          3     0:00.0          2     4:26.2        20:10.3    
     4       9  Emerald Jacobs          9     1     2:59.7          3     0:53.3          4    12:55.9          4     0:00.0          1     4:23.9        21:12.9    
Top

Female 11 to 12

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       6  Sydney Walsh            11    1     3:44.7          3     0:51.8          2     9:55.2          3     0:00.0          1     5:23.0        19:54.7    
     2       7  Ellie Rau               11    3     3:52.4          1     0:35.9          1     9:43.6          2     0:00.0          2     5:47.3        19:59.3    
     3      10  Nina Rau                11    2     3:51.7          2     0:40.7          3    11:19.8          1     0:00.0          3     5:50.0        21:42.2    
Top

Male 7 to 8

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       2  Spencer Hoffman          8    1     3:37.0          1     0:36.9          1     8:59.6          3     0:00.0          1     4:42.1        17:55.6    
     2      11  Matthew Ramos            8    2     3:54.9          2     0:42.7          3    12:12.7          4     0:00.0          3     6:02.7        22:53.1    
     3      16  Cole Graydon             7    4     4:42.5          3     0:44.5          2    11:20.1          2     0:00.0          4     6:44.4        23:31.6    
     4      18  Lev Ershler              7    3     4:02.5          4     1:10.2          4    12:44.2          1     0:00.0          2     5:52.8        23:49.8    
Top

Male 9 to 10

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1      12  Jodary McGowen          10    1     3:41.4          3     2:01.4          2    12:06.6          1     0:00.0          1     5:08.0        22:57.4    
     2      13  Ariel Schneider         10    2     3:58.3          1     0:49.2          1    12:00.6          2     0:00.0          2     6:13.3        23:01.5    
Top

Male 11 to 12

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       3  Matt Nance              12    1     3:07.6          2     0:46.5          1     8:46.2          2     0:00.0          1     5:55.5        18:35.9    
     2      15  Christian Blanco        11    2     4:12.8          1     0:38.8          2    11:27.2          1     0:00.0          2     7:07.7        23:26.6    

Ban

Top

Male 0-99

         Overall                            ----- Run.5Mile ----- ----- T1 -----        ----- Bike2Mi -----   ----- T2 -----        ----- Run.5Mile -----     Total
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace   Rnk     Time   Pace       Time
     1       1  Unknown Partic. 94                                                                                                    1    16:12.2        16:12.2