Cross Country

September 22, 2012


Results By Run Wild Sports Timing (results questions? gmulvihill@aol.com)

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Boys Varsity

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

131

Wyatt Kieler EABE East Bernard

16:10.6

5:13/M

11

 

2

2

549

Andrew Hawk St Thomas Episcopal

16:14.5

5:14/M

12

 

3

3

205

Lucas Goodspeed Fort Bend Christian Adademy

16:51.3

5:26/M

12

 

4

4

130

Daniel Garza EABE East Bernard

17:17.8

5:35/M

11

 

5

5

83

Hunter Gatewood COncordia Lutheran

17:18.8

5:35/M

12

 

6

6

134

Brian Perez EABE East Bernard

17:19.5

5:35/M

11

 

7

7

308

Peter Dulworth HCYA HCYA Home School Lions

17:30.3

5:39/M

9

 

8

8

507

Reid Towns Second Babtist

17:31.2

5:39/M

11

 

9

9

547

Andrew Calvert St Thomas Episcopal

17:32.2

5:39/M

11

 

10

10

551

Tom Landers St Thomas Episcopal

17:34.2

5:40/M

11

 

11

11

546

Anthony Adames St Thomas Episcopal

17:38.1

5:41/M

12

 

12

12

311

Cedric Shy HCYA HCYA Home School Lions

17:39.3

5:42/M

11

 

13

13

312

Cyrus Shy HCYA HCYA Home School Lions

17:58.2

5:48/M

9

 

14

14

550

Matthew Hrncir St Thomas Episcopal

17:58.4

5:48/M

10

 

15

15

310

Benjamin Robinson HCYA HCYA Home School Lions

18:02.8

5:49/M

11

 

16

(> 5)

548

Benton Graves St Thomas Episcopal

18:05.3

5:50/M

10

 

17

(< 5)

178

Stan Stanulonis KAFW Faith West Academy

18:13.6

5:53/M

12

 

18

16

505

Ben Tour Second Babtist

18:15.5

5:53/M

12

 

19

17

129

Brian Barta EABE East Bernard

18:29.0

5:58/M

10

 

20

18

419

Dylan Brokmeyer Pope John XXIII

18:38.7

6:01/M

10

 

21

19

309

Reagan Foxley HCYA HCYA Home School Lions

18:42.5

6:02/M

11

 

22

20

637

Luke Shearer The Woodlands Christian

18:56.0

6:06/M

12

 

23

(< 5)

179

Adam Taberner KAFW Faith West Academy

18:59.9

6:07/M

10

 

24

21

132

Caleb Moseley EABE East Bernard

19:05.1

6:09/M

9

 

25

22

420

Cameron Guice Pope John XXIII

19:07.0

6:10/M

11

 

26

23

212

Dillon Smith Fort Bend Christian Adademy

19:06.5

6:10/M

12

 

27

(> 5)

133

Jacob Muniz EABE East Bernard

19:08.1

6:10/M

9

 

28

24

85

Luke Shappard COncordia Lutheran

19:08.7

6:10/M

12

 

29

(> 5)

307

Edward Chung HCYA HCYA Home School Lions

19:14.6

6:12/M

12

 

30

25

82

Daniel Gatewood COncordia Lutheran

19:32.9

6:18/M

9

 

31

(< 5)

687

Marc Garcia YPEE YES Prep East End

19:34.4

6:19/M

11

 

32

(< 5)

116

Hayden Pratt COCC Covenant Christian

19:43.1

6:22/M

10

 

33

26

424

Austin Morrison Pope John XXIII

19:45.5

6:22/M

10

 

34

27

89

Joshua Walker COncordia Lutheran

19:47.7

6:23/M

11

 

35

28

636

Logan Shearer The Woodlands Christian

19:59.2

6:27/M

11

 

36

(> 5)

128

Brady Babin EABE East Bernard

20:05.7

6:29/M

12

 

37

29

731

Fidel Malpica YPSW YES Prep Southwest

20:08.6

6:30/M

10

 

38

30

396

Tyler Martinez SLLP Logos Preparatory

20:09.8

6:30/M

11

 

39

(< 5)

64

Jesse Bellow Brazosport Christian

20:12.5

6:31/M

11

 

40

31

210

Bryce Schaner Fort Bend Christian Adademy

20:22.9

6:34/M

9

 

41

32

635

Nathaniel Regier The Woodlands Christian

20:25.9

6:35/M

12

 

42

(< 5)

411

Aaron Milum Northland Christian

20:28.0

6:36/M

12

 

43

33

88

Thomas Taylor COncordia Lutheran

20:27.3

6:36/M

11

 

44

34

211

Chris Smith Fort Bend Christian Adademy

20:30.5

6:37/M

12

 

45

(> 5)

84

Billy Honeck COncordia Lutheran

20:32.2

6:37/M

11

 

46

35

508

Tarik Tyler Second Babtist

20:39.3

6:40/M

12

 

47

36

732

Aldo Martinez YPSW YES Prep Southwest

20:44.8

6:41/M

9

 

48

(< 5)

115

Nicholas Hatcher COCC Covenant Christian

20:48.1

6:43/M

9

 

49

(< 5)

65

David Duran Brazosport Christian

20:53.2

6:44/M

11

 

50

37

208

Jason Okano Fort Bend Christian Adademy

20:56.8

6:45/M

9

 

51

(< 5)

75

Andrew Turner BRWO Briarwood

20:55.9

6:45/M

11

 

52

38

632

Kyle Caddell The Woodlands Christian

21:05.4

6:48/M

12

 

53

(> 5)

86

David Soria COncordia Lutheran

21:06.3

6:48/M

12

 

54

39

503

Caleb Ralston Second Babtist

21:06.9

6:48/M

10

 

55

40

737

Ivan Silverio YPSW YES Prep Southwest

21:10.3

6:50/M

11

 

56

41

394

Mitchell Allen SLLP Logos Preparatory

21:12.5

6:50/M

11

 

57

(> 5)

207

Brady Morgan Fort Bend Christian Adademy

21:12.7

6:50/M

9

 

58

42

421

Noah Hearn Pope John XXIII

21:17.8

6:52/M

11

 

59

(> 5)

87

Randy Steinkamp COncordia Lutheran

21:40.2

6:59/M

11

 

60

43

633

Jeffrey Chen The Woodlands Christian

21:40.1

6:59/M

12

 

61

44

734

Rodrigo Mireles YPSW YES Prep Southwest

21:44.3

7:01/M

11

 

62

(< 5)

70

Aaron Gorski BRWO Briarwood

21:46.8

7:01/M

12

 

63

45

395

Roger Gupta SLLP Logos Preparatory

21:54.3

7:04/M

12

 

64

(> 5)

206

Kevin McNeff Fort Bend Christian Adademy

22:00.3

7:06/M

11

 

65

46

397

Michael Opaleski SLLP Logos Preparatory

22:05.6

7:07/M

11

 

66

47

393

Marshall Allen SLLP Logos Preparatory

22:10.1

7:09/M

9

 

67

48

736

Jesus Serrano YPSW YES Prep Southwest

22:18.1

7:12/M

11

 

68

(< 5)

403

Luke Schoppe Luthern-North

22:19.2

7:12/M

11

 

69

(> 5)

634

Harrison Draper The Woodlands Christian

22:22.8

7:13/M

9

 

70

(< 5)

401

Sam Gerard Luthern-North

22:31.6

7:16/M

10

 

71

49

422

Nick Knez Pope John XXIII

22:37.4

7:18/M

12

 

72

50

500

Riley Bailiff Second Babtist

22:47.3

7:21/M

9

 

73

(> 5)

214

Joshua Washington Fort Bend Christian Adademy

22:52.0

7:23/M

11

 

74

(< 5)

114

Connor Gilkeson COCC Covenant Christian

22:53.6

7:23/M

12

 

75

(> 5)

213

Matthew Stauffacher Fort Bend Christian Adademy

23:19.1

7:31/M

11

 

76

51

658

Cory Garza HNWC Westbury Christian

23:24.5

7:33/M

9

 

77

(< 5)

402

Christian Poche Luthern-North

23:54.8

7:43/M

10

 

78

(> 5)

638

Wyatt Wheeler The Woodlands Christian

24:00.3

7:45/M

11

 

79

52

660

Jalen Young HNWC Westbury Christian

24:03.4

7:45/M

11

 

80

53

657

Marcos Gaddy HNWC Westbury Christian

24:08.6

7:47/M

11

 

81

(< 5)

67

Stephen Moody Brazosport Christian

24:47.9

8:00/M

10

 

82

(> 5)

506

Stephen Tower Second Babtist

26:25.8

8:31/M

10

 

83

(< 5)

112

William Allen COCC Covenant Christian

26:29.8

8:33/M

11

 

84

(> 5)

501

Ethan Henderson Second Babtist

26:46.9

8:38/M

9

 

85

(> 5)

398

David Rivera SLLP Logos Preparatory

27:08.7

8:45/M

10

 

86

54

655

An Dau HNWC Westbury Christian

27:15.4

8:47/M

12

 

87

55

659

Nick Leeson HNWC Westbury Christian

27:29.4

8:52/M

10

 

88

(< 5)

73

Jake Samuels BRWO Briarwood

36:01.0

11:37/M

9