Cross Country

September 22, 2012


Results By Run Wild Sports Timing (results questions? gmulvihill@aol.com)

Overall Finish List - Boys

Boys Junior Varsity

Boys Junior Varsity

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

410

Hayden McHan Northland Christian

18:38.7

6:01/M

11

 

2

1

599

Erik Hill The Village

19:28.6

6:17/M

10

 

3

2

559

Adrian Fetterley St Thomas Episcopal

20:04.7

6:28/M

9

 

4

3

692

Hugo De Moral YES Prep East End

20:13.3

6:31/M

10

 

5

4

563

Anthony Rodriguez St Thomas Episcopal

20:18.6

6:33/M

10

 

6

(< 5)

177

Derek Bair Faith West Academy

20:28.7

6:36/M

10

 

7

5

695

Dezi Dominguez YES Prep East End

20:29.6

6:36/M

9

 

8

6

601

Alvaro Iturmendi The Village

20:43.9

6:41/M

9

 

9

7

665

Luis Ahedo YES Prep Brays Oaks

20:49.8

6:43/M

-

 

10

(< 5)

488

Jacob Cunningham Rosehill Christian

20:52.0

6:44/M

9

 

11

8

142

Chris Dickson East Bernard

20:52.6

6:44/M

9

 

12

9

143

Johnnie Failla East Bernard

20:53.9

6:44/M

10

 

13

10

229

Kevin Ferguson Fort Bend Christian Academy

20:55.8

6:45/M

11

 

14

11

557

Michael Breton St Thomas Episcopal

21:03.0

6:47/M

11

 

15

12

443

Kyle Smith Pope John XXIII

21:15.4

6:51/M

9

 

16

13

674

Fredy Villalobos YES Prep Brays Oaks

21:26.6

6:55/M

-

 

17

14

608

Josh Plank The Village

21:33.3

6:57/M

10

 

18

15

696

Jefferson Ferman YES Prep East End

21:45.2

7:01/M

10

 

19

16

562

Saagar Pateder St Thomas Episcopal

21:51.9

7:03/M

9

 

20

17

232

Logan Herrington Fort Bend Christian Academy

21:51.9

7:03/M

12

 

21

18

237

Jesse Uduma Fort Bend Christian Academy

22:01.0

7:06/M

12

 

22

19

597

Erin Dindoruk The Village

22:02.9

7:06/M

10

 

23

(< 5)

99

Chandler Fong Concordia Lutheran

22:04.5

7:07/M

12

 

24

20

146

Patrick Marik East Bernard

22:16.0

7:11/M

10

 

25

21

693

Brandon De Ochoa YES Prep East End

22:31.9

7:16/M

10

 

26

22

233

Austin McAdory Fort Bend Christian Academy

22:33.2

7:16/M

12

 

27

23

441

Thomas Roccaforte Pope John XXIII

22:35.4

7:17/M

11

 

28

24

147

Joey Ortiz East Bernard

22:50.5

7:22/M

10

 

29

25

701

Fermin Orellana YES Prep East End

22:58.8

7:25/M

9

 

30

26

598

Nicolas Dumitru The Village

23:02.4

7:26/M

9

 

31

27

144

Andrew Hudgins East Bernard

23:03.5

7:26/M

10

 

32

28

745

Jesus Alvarado YES Prep Sourhwest

23:05.5

7:27/M

11

 

33

29

436

Osa Imoisi Pope John XXIII

23:06.7

7:27/M

10

 

34

30

666

Austin Aldana YES Prep Brays Oaks

23:06.8

7:27/M

-

 

35

31

435

John Paul Gonzales Pope John XXIII

23:07.9

7:27/M

10

 

36

(< 5)

98

Andy Braunersreuther Concordia Lutheran

23:08.8

7:28/M

12

 

37

32

437

Branden Jones Pope John XXIII

23:19.6

7:31/M

11

 

38

(< 5)

101

CJ Meyers Concordia Lutheran

23:33.8

7:36/M

11

 

39

(> 5)

613

Michael Wong The Village

23:37.8

7:37/M

11

 

40

(> 5)

611

Vegard Vaglid The Village

23:52.5

7:42/M

10

 

41

33

560

Clint Hamilton St Thomas Episcopal

24:01.5

7:45/M

12

 

42

(> 5)

604

Sung Kim The Village

24:07.6

7:47/M

10

 

43

(< 5)

314

Alex Aguirre HCYA Home School Lions

24:11.9

7:48/M

11

 

44

(< 5)

315

John Bailey HCYA Home School Lions

24:15.6

7:49/M

9

 

45

(< 5)

198

Thomas Mills First Baptist Christian

24:23.9

7:52/M

10

 

46

34

227

Timmy de St. Remey Fort Bend Christian Academy

24:27.6

7:53/M

10

 

47

(< 5)

199

Avery Saunders First Baptist Christian

24:28.2

7:54/M

10

 

48

35

765

Arthur Soto YES Prep Sourhwest

24:29.7

7:54/M

10

 

49

36

753

Henry Garcia YES Prep Sourhwest

24:34.4

7:55/M

11

 

50

(> 5)

564

Turner Sassaman St Thomas Episcopal

24:38.9

7:57/M

9

 

51

(> 5)

225

Benjamin Baker Fort Bend Christian Academy

24:41.3

7:58/M

9

 

52

(> 5)

231

Joshua Griffin Fort Bend Christian Academy

24:47.0

8:00/M

12

 

53

(> 5)

432

Michael Alexander Pope John XXIII

24:49.3

8:00/M

11

 

54

(> 5)

691

Anthony Cortes YES Prep East End

24:54.1

8:02/M

12

 

55

(< 5)

489

Ben Hooper Rosehill Christian

25:06.8

8:06/M

11

 

56

(> 5)

605

Jason Kontchou The Village

25:11.4

8:07/M

9

 

57

(> 5)

439

Nick Neeson Pope John XXIII

25:12.6

8:08/M

10

 

58

(> 5)

612

Vivek Venkataraman The Village

25:15.3

8:09/M

10

 

59

(> 5)

610

Oeystein Vaglid The Village

25:18.2

8:10/M

9

 

60

37

760

Arturo Morales YES Prep Sourhwest

25:19.0

8:10/M

11

 

61

(> 5)

235

Riley Reeder Fort Bend Christian Academy

25:36.5

8:15/M

12

 

62

(> 5)

226

Matthew Davenport Fort Bend Christian Academy

25:37.2

8:16/M

9

 

63

38

669

Kameron Miller YES Prep Brays Oaks

25:38.5

8:16/M

-

 

64

39

752

Francisco Fuentes YES Prep Sourhwest

25:40.6

8:17/M

11

 

65

(< 5)

409

Colin Berton Northland Christian

25:50.3

8:20/M

12

 

66

(< 5)

515

Micah Henderson Second Baptist

25:52.3

8:21/M

10

 

67

(> 5)

759

Adolfo Mejia YES Prep Sourhwest

25:54.3

8:21/M

12

 

68

(> 5)

145

Shane Kresta East Bernard

26:06.0

8:25/M

9

 

69

(< 5)

407

Nick Nash Lutheran-North

26:12.0

8:27/M

9

 

70

(< 5)

185

Justin Vickers Faith West Academy

26:27.8

8:32/M

10

 

71

(> 5)

602

Alexander Kiehn The Village

27:24.9

8:50/M

11

 

72

(< 5)

516

David Khan Second Baptist

27:30.8

8:52/M

10

 

73

(> 5)

699

Jason Moreno YES Prep East End

27:42.9

8:56/M

9

 

74

(> 5)

758

Cesar Martinez YES Prep Sourhwest

27:46.8

8:57/M

11

 

75

(> 5)

757

Anddy Loaiza YES Prep Sourhwest

28:51.8

9:18/M

12

 

76

(> 5)

603

Andres Kiehn The Village

29:18.4

9:27/M

10

 

77

(> 5)

762

Eduardo Ortiz YES Prep Sourhwest

29:26.9

9:30/M

10

 

78

40

672

Andres Riquelme YES Prep Brays Oaks

30:02.4

9:41/M

-

 

79

(> 5)

747

Eduardo Brandi YES Prep Sourhwest

30:24.6

9:48/M

11