Cross Country

September 22, 2012


Results By Run Wild Sports Timing (results questions? gmulvihill@aol.com)

Overall Finish List - Boys

Boys Junior High

Boys Junior High

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

322

Lucas Bourgoyne Houston Independent

8:52.6

5:33/M

6

 

2

1

34

Diamantis Zavitsanos Annunciation Orhodox

9:13.5

5:46/M

7

 

3

2

467

Jake Schick River Oaks Baptist

9:24.7

5:53/M

8

 

4

3

347

Ben Rehfeld John Paul II Catholic

9:35.4

5:59/M

8

 

5

4

616

Ben Abueg The Village School

9:44.3

6:05/M

7

 

6

(< 5)

320

Cymon Shy HCYA Home School Lions

9:50.7

6:09/M

7

 

7

5

35

Socratis Zavitsanos Annunciation Orhodox

9:54.1

6:11/M

7

 

8

(< 5)

544

Jonathan Loebl St Mark Lutheran

10:00.1

6:15/M

7

 

9

6

725

Alonzo Douglas YES PREP North Forest

10:00.9

6:15/M

8

 

10

7

471

Will Worthington River Oaks Baptist

10:01.8

6:16/M

8

 

11

8

468

Jack Snell River Oaks Baptist

10:03.0

6:17/M

6

 

12

9

350

Braden Witte John Paul II Catholic

10:13.5

6:23/M

7

 

13

(< 5)

680

Trevon Kinney YES PrepBrays Oaks

10:14.9

6:24/M

-

 

14

(< 5)

522

William Botard St Laurence Catholic

10:15.4

6:24/M

6

 

15

10

454

Jack Dawkins River Oaks Baptist

10:16.0

6:25/M

6

 

16

11

286

Caleb Baker Founders Oak Ridge

10:17.0

6:26/M

6

 

17

12

650

Sam Mueck The Woodlands Christian Acad

10:20.0

6:28/M

8

 

18

(< 5)

542

Landry Good St Mark Lutheran

10:20.4

6:28/M

7

 

19

13

30

Ryan Turner Annunciation Orhodox

10:21.5

6:28/M

8

 

20

14

158

Josh Mica East Bernard

10:27.3

6:32/M

8

 

21

15

20

Krzysztof Kwiatkowski Annunciation Orhodox

10:29.2

6:33/M

8

 

22

(< 5)

663

Caleb Cavanaugh Westbury Christian

10:31.7

6:34/M

6

 

23

16

18

Coy Jacky Annunciation Orhodox

10:31.8

6:34/M

8

 

24

(> 5)

11

Grant Fischer Annunciation Orhodox

10:35.1

6:37/M

8

 

25

17

780

Matthew Aguilar YES Prep Southwest

10:36.2

6:38/M

8

 

26

18

254

Nicholas Baker Fort Bend Christian Academy

10:37.0

6:38/M

7

 

27

(> 5)

33

Sean Wilson Annunciation Orhodox

10:41.8

6:41/M

8

 

28

19

192

Beck Hargrove Faith West Academy

10:42.3

6:41/M

8

 

29

20

152

Jose Cardena East Bernard

10:44.0

6:43/M

8

 

30

21

649

Ben Mueck The Woodlands Christian Acad

10:48.9

6:45/M

7

 

31

22

155

Zach Gohlke East Bernard

10:49.0

6:46/M

8

 

32

23

371

Michael Smith Kinkaid

10:57.5

6:51/M

8

 

33

(> 5)

25

Plato Pappas Annunciation Orhodox

10:58.2

6:51/M

6

 

34

24

346

alex Machnizh John Paul II Catholic

11:02.7

6:54/M

6

 

35

(< 5)

526

Alex Mills St Laurence Catholic

11:07.1

6:57/M

5

 

36

(> 5)

9

Jake Dwyer Annunciation Orhodox

11:07.9

6:57/M

8

 

37

25

372

Ethan Sykes Kinkaid

11:10.4

6:59/M

8

 

38

26

464

Victor Netland River Oaks Baptist

11:11.1

6:59/M

7

 

39

(< 5)

498

Austin Reveile Salem Lutheran

11:11.4

6:59/M

6

 

40

(> 5)

460

Parker Honn River Oaks Baptist

11:12.4

7:00/M

6

 

41

(< 5)

176

Miguel Guerrero Faith Academy

11:12.6

7:00/M

6

 

42

27

156

Stan Huerta East Bernard

11:13.9

7:01/M

8

 

43

28

721

Jimmy Almaraz YES PREP North Forest

11:14.5

7:01/M

8

 

44

29

297

Kale Venables Founders Oak Ridge

11:17.4

7:03/M

6

 

45

(> 5)

461

Paul Hung River Oaks Baptist

11:17.4

7:03/M

7

 

46

30

256

Connor Brotherton Fort Bend Christian Academy

11:18.9

7:04/M

6

 

47

31

159

Trey Schmidt East Bernard

11:19.5

7:04/M

8

 

48

32

260

Nathan Gee Fort Bend Christian Academy

11:20.4

7:05/M

7

 

49

33

570

Parker Egan St Thomas Episcopal

11:22.2

7:06/M

6

 

50

34

359

Jack Beaver Kinkaid

11:22.9

7:06/M

7

 

51

35

647

Cade Glover The Woodlands Christian Acad

11:25.0

7:08/M

7

 

52

(> 5)

15

Ben Gilbert Annunciation Orhodox

11:25.7

7:08/M

7

 

53

(> 5)

154

Anthony Gil East Bernard

11:26.4

7:09/M

7

 

54

(> 5)

161

Brent Vacek East Bernard

11:28.4

7:10/M

8

 

55

(< 5)

801

Mauricio Martinez YES Prep East End

11:28.4

7:10/M

8

 

56

36

651

Joshy Shearer The Woodlands Christian Acad

11:28.7

7:10/M

6

 

57

37

288

Dylan Baker Founders Oak Ridge

11:32.7

7:13/M

6

 

58

38

787

Javier Garcia YES Prep Southwest

11:32.8

7:13/M

8

 

59

(> 5)

449

Mathew Boling River Oaks Baptist

11:39.8

7:17/M

6

 

60

39

189

Zion Ayodele Faith West Academy

11:43.3

7:19/M

6

 

61

40

783

Gabriel Chavez YES Prep Southwest

11:45.7

7:21/M

8

 

62

41

255

Brett Beyer Fort Bend Christian Academy

11:47.2

7:22/M

7

 

63

(> 5)

465

Dennis O'Connell River Oaks Baptist

11:51.5

7:24/M

7

 

64

(> 5)

151

Bo Berry East Bernard

11:52.8

7:25/M

8

 

65

42

193

Jess Taberner Faith West Academy

11:53.7

7:26/M

7

 

66

43

622

Darren Kontchou The Village School

11:55.4

7:27/M

6

 

67

(< 5)

318

Aaron Aguirre HCYA Home School Lions

11:56.7

7:28/M

8

 

68

44

293

Trey Levy Founders Oak Ridge

11:57.6

7:28/M

4

 

69

(> 5)

27

Colin Quinn Annunciation Orhodox

11:58.3

7:29/M

7

 

70

(> 5)

3

Charlie Butta Annunciation Orhodox

11:58.3

7:29/M

8

 

71

(> 5)

24

Camren Ordaz Annunciation Orhodox

12:00.7

7:30/M

6

 

72

45

263

Brooks Kelly Fort Bend Christian Academy

12:02.9

7:31/M

6

 

73

(> 5)

262

Kolton Kaminski Fort Bend Christian Academy

12:03.7

7:32/M

7

 

74

(< 5)

543

Robbie Kinloch St Mark Lutheran

12:04.2

7:33/M

6

 

75

(> 5)

21

Ben Ledig Annunciation Orhodox

12:06.7

7:34/M

6

 

76

46

785

Sebastian Duarte YES Prep Southwest

12:11.5

7:37/M

8

 

77

47

625

Sameer Siddiqui The Village School

12:19.4

7:42/M

7

 

78

48

349

Addison Staples John Paul II Catholic

12:21.0

7:43/M

8

 

79

49

569

Jack Egan St Thomas Episcopal

12:22.2

7:44/M

7

 

80

(< 5)

382

Nathaniel Mendez KIPP Sprint College Prep

12:24.6

7:45/M

8

 

81

50

727

Yvan Mfinyom YES PREP North Forest

12:24.7

7:45/M

7

 

82

(< 5)

381

Douglas Gordon KIPP Sprint College Prep

12:27.0

7:47/M

8

 

83

51

789

Henry Martinez YES Prep Southwest

12:27.6

7:47/M

7

 

84

52

367

Ashton Lambert Kinkaid

12:27.8

7:47/M

7

 

85

53

728

Marc Morales YES PREP North Forest

12:30.6

7:49/M

8

 

86

(> 5)

271

Alex Somarriba Fort Bend Christian Academy

12:37.0

7:53/M

7

 

87

(> 5)

266

Brandon Miller Fort Bend Christian Academy

12:37.4

7:53/M

7

 

88

(> 5)

12

Reid Fischer Annunciation Orhodox

12:38.9

7:54/M

7

 

89

(> 5)

450

Michael Boling River Oaks Baptist

12:39.1

7:54/M

6

 

90

54

624

Frederico Ramirez The Village School

12:39.8

7:54/M

7

 

91

55

360

Edward Chamblee Kinkaid

12:39.8

7:54/M

7

 

92

(> 5)

268

Daniel Pate Fort Bend Christian Academy

12:41.3

7:56/M

6

 

93

56

726

Percy Jackson YES PREP North Forest

12:43.2

7:57/M

8

 

94

(< 5)

588

Carson Parenti The Post Oak School

12:44.6

7:58/M

8

 

95

57

648

Maximillian King The Woodlands Christian Acad

12:47.4

7:59/M

7

 

96

(> 5)

273

Chase Watson Fort Bend Christian Academy

12:47.9

7:59/M

6

 

97

(> 5)

646

Grant George The Woodlands Christian Acad

12:49.4

8:01/M

6

 

98

(> 5)

269

Matthew Peters Fort Bend Christian Academy

12:53.5

8:03/M

6

 

99

(< 5)

682

Javon Milton YES PrepBrays Oaks

12:58.8

8:06/M

-

 

100

(> 5)

16

Emerson Gillan Annunciation Orhodox

12:59.9

8:07/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(< 5)

202

Diego Salinas First Baptist Christian Acad

13:00.0

8:08/M

8

 

102

(> 5)

373

Minhhy Truong Kinkaid

13:02.6

8:09/M

7

 

103

(> 5)

457

Hamilton Gray River Oaks Baptist

13:03.3

8:09/M

8

 

104

58

576

Arvid Mohan St Thomas Episcopal

13:05.9

8:11/M

6

 

105

(< 5)

587

Fuller Debes The Post Oak School

13:06.0

8:11/M

8

 

106

(> 5)

782

Carlos Cabrera YES Prep Southwest

13:07.9

8:12/M

7

 

107

(> 5)

22

Will Ledig Annunciation Orhodox

13:09.6

8:13/M

8

 

108

(< 5)

399

Aaron Murff Logos Preparatory

13:12.5

8:15/M

8

 

109

(< 5)

496

Kyle McCain Salem Lutheran

13:13.7

8:16/M

7

 

110

59

289

TJ Baker Founders Oak Ridge

13:16.5

8:18/M

4

 

111

(> 5)

466

Luke Schaeffer River Oaks Baptist

13:18.0

8:19/M

7

 

112

(> 5)

287

Dawson Baker Founders Oak Ridge

13:18.1

8:19/M

4

 

113

(> 5)

791

Daniel Reyes YES Prep Southwest

13:20.7

8:20/M

7

 

114

60

574

Aaron Mauer St Thomas Episcopal

13:21.5

8:21/M

6

 

115

(> 5)

264

Reagan Lotze Fort Bend Christian Academy

13:22.4

8:21/M

6

 

116

(< 5)

804

Andres Rodriguez YES Prep East End

13:24.4

8:23/M

8

 

117

(> 5)

453

Daniel Cai River Oaks Baptist

13:26.9

8:24/M

6

 

118

(> 5)

729

Edwin Reyes YES PREP North Forest

13:27.5

8:24/M

8

 

119

(> 5)

8

Jack Dramberger Annunciation Orhodox

13:28.1

8:25/M

7

 

120

(> 5)

788

Salomon Gutierrez YES Prep Southwest

13:28.1

8:25/M

8

 

121

(> 5)

456

Austin Glickman River Oaks Baptist

13:29.4

8:26/M

6

 

122

61

623

Advait Prakash The Village School

13:30.5

8:26/M

7

 

123

(< 5)

392

Tristan Wilson Lifestyle Christian

13:39.3

8:32/M

6

 

124

(< 5)

389

Devin Brown Lifestyle Christian

13:40.2

8:33/M

6

 

125

(< 5)

203

Cameron Toguchi First Baptist Christian Acad

13:51.4

8:39/M

8

 

126

(> 5)

4

Kenji Chevray Annunciation Orhodox

13:58.4

8:44/M

6

 

127

(> 5)

626

Payton Stout The Village School

14:04.7

8:48/M

7

 

128

(> 5)

645

Jon Andrew Beamesderfer The Woodlands Christian Acad

14:09.2

8:51/M

6

 

129

(> 5)

291

Caden Hon Founders Oak Ridge

14:12.8

8:53/M

4

 

130

62

575

Matthew McCullough St Thomas Episcopal

14:12.9

8:53/M

6

 

131

(< 5)

523

Trey Housewright St Laurence Catholic

14:23.9

8:59/M

7

 

132

(> 5)

261

Harrison Ho Fort Bend Christian Academy

14:27.0

9:02/M

6

 

133

(> 5)

619

Dillon Carter The Village School

14:29.3

9:03/M

6

 

134

(> 5)

572

Thomas Harris St Thomas Episcopal

14:31.6

9:04/M

6

 

135

(< 5)

491

Parker Bankston Rosehill Christian

14:32.5

9:05/M

7

 

136

(> 5)

451

Jake Bunch River Oaks Baptist

14:33.0

9:06/M

8

 

137

(> 5)

295

Logan Mitchell Founders Oak Ridge

14:35.8

9:07/M

6

 

138

(> 5)

790

Steven Orellana YES Prep Southwest

14:38.4

9:09/M

8

 

139

(> 5)

290

Cesar Flores Founders Oak Ridge

14:43.8

9:12/M

6

 

140

(> 5)

294

Toby Maines Founders Oak Ridge

14:45.3

9:13/M

4

 

141

(< 5)

492

Jon Ragusa Rosehill Christian

14:58.3

9:21/M

7

 

142

(< 5)

545

Carson Zoch St Mark Lutheran

14:58.4

9:21/M

6

 

143

(> 5)

296

Mason Ruffner Founders Oak Ridge

15:08.1

9:28/M

7

 

144

(> 5)

292

Iain Kelley Founders Oak Ridge

15:08.5

9:28/M

6

 

145

(> 5)

270

Garrett Prince Fort Bend Christian Academy

15:11.3

9:29/M

6

 

146

(> 5)

618

Christopher Beilstein The Village School

15:12.5

9:30/M

7

 

147

(> 5)

463

Liam Nelson River Oaks Baptist

15:18.0

9:34/M

6

 

148

(> 5)

272

Jonathan Tong Fort Bend Christian Academy

15:29.2

9:41/M

6

 

149

(> 5)

469

Jeb Spaudling River Oaks Baptist

15:43.2

9:49/M

6

 

150

(> 5)

722

Christian Blanco YES PREP North Forest

15:44.3

9:50/M

8

 

151

(> 5)

365

Austin Karkowsky Kinkaid

15:44.8

9:50/M

8

 

152

(> 5)

364

Brighton Huynh Kinkaid

15:55.5

9:57/M

8

 

153

(> 5)

452

Walker Bunch River Oaks Baptist

15:57.9

9:58/M

6

 

154

(< 5)

319

Jacoby Cotton HCYA Home School Lions

15:58.9

9:59/M

3

 

155

(> 5)

29

Collins Simpson Annunciation Orhodox

16:04.8

10:03/M

7

 

156

(> 5)

10

Eric Dyer Annunciation Orhodox

16:10.6

10:06/M

7

 

157

(> 5)

369

Zubair Mukhi Kinkaid

16:13.1

10:08/M

8

 

158

63

343

Daniel Arnouk John Paul II Catholic

16:20.3

10:13/M

7

 

159

64

190

Michael Cedeno Faith West Academy

16:23.4

10:14/M

7

 

160

65

191

Richard Hansen Faith West Academy

16:25.5

10:16/M

8

 

161

(< 5)

528

Jacob Nartin St Laurence Catholic

16:29.9

10:18/M

5

 

162

(< 5)

383

Trevion Williams KIPP Sprint College Prep

16:46.3

10:29/M

7

 

163

(> 5)

786

Evel Garcia YES Prep Southwest

16:48.6

10:30/M

7

 

164

(< 5)

121

Mason Swanner Covenant Christian

17:03.8

10:39/M

6

 

165

(> 5)

459

Alex He River Oaks Baptist

17:09.0

10:43/M

8

 

166

(< 5)

119

Austin Mantley Covenant Christian

17:11.9

10:44/M

7

 

167

(> 5)

455

Zak Farnan River Oaks Baptist

17:45.3

11:06/M

6

 

168

(> 5)

458

David Hammer River Oaks Baptist

17:51.7

11:09/M

6

 

169

(> 5)

267

Christopher Morgan Fort Bend Christian Academy

18:07.8

11:19/M

8

 

170

(> 5)

781

Mauro Barron YES Prep Southwest

18:11.4

11:22/M

8

 

171

(< 5)

590

Kabir Sood The Post Oak School

18:22.4

11:29/M

7

 

172

(> 5)

448

Sam Bell River Oaks Baptist

18:24.0

11:30/M

6

 

173

(> 5)

447

Austin Bell River Oaks Baptist

18:30.8

11:34/M

7

 

174

(> 5)

258

Dyllon Doremus Fort Bend Christian Academy

19:09.5

11:58/M

6

 

175

(< 5)

120

Christian Miller Covenant Christian

23:13.9

14:31/M

7