Benders Landing Jingle Bell Run

Age Group Results

December 05, 2015


Timing by Run Wild Sports Timing Inc. (results questions? gmulvihill@aol.com)


5K Men: 1-99
5K Women: 1-99
Childs Men: 1-99
Childs Women: 1-99

5K

Top

Females

Place Name City Bib No Overall Time Back Total Time Pace
1 Diana Smirnova 3961 1   24:07.8 7:47/M
2 Susan Marrero 3884 2 1:37.7 25:45.5 8:18/M
3 Katarzyna Hickey 3966 3 2:40.7 26:48.5 8:39/M
4 Mary Garcia 3955 4 5:50.8 29:58.6 9:40/M
5 Tammy Longwell 3948 5 7:19.2 31:27.0 10:09/M
6 Kristin Crews 3977 6 7:23.0 31:30.8 10:10/M
7 Jennifer Cook 3970 7 7:56.0 32:03.8 10:20/M
8 Becky Beltz 3931 8 8:39.6 32:47.4 10:35/M
9 Stacy Brooks 3978 9 9:09.6 33:17.4 10:44/M
10 Jen Garner 3973 10 10:43.9 34:51.7 11:15/M
11 Katy Soderman 3943 11 12:33.5 36:41.3 11:50/M
12 Kelly Galbraith 3905 12 12:43.0 36:50.8 11:53/M
13 Kim Barnhart 3920 13 14:10.2 38:18.0 12:21/M
14 Trinity Garrett 3951 14 14:10.9 38:18.7 12:21/M
15 Robin Smith 3924 15 16:52.5 41:00.3 13:14/M
16 Allison Cloth 3935 16 22:27.5 46:35.3 15:02/M
17 Sharon McGee 3963 17 34:27.8 58:35.6 18:54/M
18 Rebecca Clausi 3911 18 35:21.3 59:29.1 19:11/M
19 Sherri Gremillion 3945 19 37:53.2 1:02:01.1 20:00/M
20 Glenda Buccinni 3976 20 37:58.1 1:02:05.9 20:02/M
21 Karlea Armstrong 3887 21 39:42.1 1:03:49.9 20:35/M
22 Sherri Armstrong 3936 22 39:53.0 1:04:00.8 20:39/M
Top

Males

Place Name City Bib No Overall Time Back Total Time Pace
1 Bob Greene 3894 1   23:19.4 7:31/M
2 Greg Nettleton 3888 2 0:14.9 23:34.3 7:36/M
3 Brandon Harbaugh 3968 3 0:22.8 23:42.2 7:39/M
4 Darcy Whitten 3915 4 0:27.9 23:47.3 7:40/M
5 David Carver 3886 5 4:06.5 27:25.9 8:51/M
6 Jeff Billat 3971 6 4:21.5 27:40.9 8:55/M
7 Emmett Beever 3967 7 4:35.4 27:54.8 9:00/M
8 Nick Clausi 3910 8 6:02.6 29:22.0 9:28/M
9 2 Metzler 3893 9 6:49.4 30:08.9 9:43/M
10 Patrick Galbraith 3908 10 7:03.9 30:23.4 9:48/M
11 Robert Beltz 3930 11 10:16.6 33:36.0 10:50/M
12 Todd Snider 3972 12 11:30.0 34:49.4 11:14/M
13 John Garrett 3952 13 11:47.1 35:06.5 11:19/M
14 Kc Carroll 3917 14 12:23.4 35:42.8 11:31/M
15 John Lucas 3950 15 12:49.0 36:08.4 11:39/M
16 Harry Longwell 3949 16 12:51.2 36:10.7 11:40/M
17 Dave Barnhart 3921 17 13:28.5 36:47.9 11:52/M
18 Clayton Armstrong 3938 18 15:54.7 39:14.1 12:39/M
19 Chris Bielanski 3926 19 18:08.0 41:27.4 13:22/M
20 David Cloth 3934 20 23:16.6 46:36.0 15:02/M
21 John Gremillion 3944 21 38:43.1 1:02:02.5 20:01/M
22 Joe Armstrong 3939 22 40:30.0 1:03:49.4 20:35/M
 

Childs

Top

Girls

Place Name City Bib No Overall Time Back Total Time Pace
1 Tori Spencer 3964 1   23:28.9 7:34/M
2 Lauren Billat 3897 2 4:07.2 27:36.1 8:54/M
3 Ryan Dilbeck 3965 3 4:07.5 27:36.4 8:54/M
4 Silvana Garcia 3956 4 6:28.6 29:57.5 9:40/M
5 Chloe Whitten 3914 5 8:27.2 31:56.1 10:18/M
6 Katie Cook 3969 6 11:20.2 34:49.1 11:14/M
7 Maddie Barnhart 3918 7 13:19.1 36:48.0 11:52/M
8 Holly Garrett 3953 8 13:58.3 37:27.2 12:05/M
9 Anna Clausi 3909 9 14:40.8 38:09.7 12:18/M
10 Bella Barnhart 3919 10 14:49.8 38:18.7 12:21/M
11 Mikayla Bielanski 3925 11 17:58.5 41:27.4 13:22/M
12 Maggie Lennon 3946 12 22:25.6 45:54.5 14:48/M
13 Maddie Nassif 3947 13 23:37.4 47:06.3 15:12/M
14 Quincy Miller 3940 14 27:21.1 50:50.0 16:24/M
15 Kamryn Armstrong 3937 15 33:23.1 56:52.0 18:21/M
Top

Boys

Place Name City Bib No Overall Time Back Total Time Pace
1 Turner Metzler 3892 1   20:04.5 6:28/M
2 Ryan Galbraith 3907 2 0:35.9 20:40.5 6:40/M
3 Carter Soderman 3942 3 6:36.6 26:41.1 8:36/M
4 Chase Billat Spring TX 3898 4 6:39.8 26:44.3 8:37/M
5 Grayson Smith 3923 5 10:17.7 30:22.2 9:48/M
6 Sam Chutter 3896 6 14:48.9 34:53.5 11:15/M
7 Michael Carroll 3916 7 17:05.1 37:09.6 11:59/M
8 Eli Whatley 3962 8 17:57.2 38:01.7 12:16/M
9 Ben Garrett 3954 9 17:58.2 38:02.7 12:16/M
10 Dylan Lafferty 3889 10 19:04.2 39:08.8 12:37/M
11 Grant Smith 3922 11 20:56.1 41:00.6 13:14/M
12 Colin Miller 3941 12 22:17.2 42:21.7 13:40/M
13 Eric Cloth 3932 13 26:27.8 46:32.4 15:01/M
14 Tyler Cloth 3933 14 26:28.0 46:32.5 15:01/M
15 Hunter Hill 3975 15 28:20.7 48:25.2 15:37/M

*Overall place within gender.