Running of the Bears

Age Group Results

March 28, 2015


Results By Run Wild Sports Timing. Inc. (results questions? gmulvihill@aol.com)


Men: Top Finishers 0- 0 1-99
Women: Top Finishers 1-99

Family 1 Mile

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Adeline Snyder 130 7 7   8:43.9 8:43.9 8:43/M
Top

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jadeyn Ramirez 174 10 10   9:06.4 9:06.4 9:06/M
2 Anderson Austin 161 20 13 0:07.9 9:14.3 9:14.3 9:14/M
3 Beverly Greenstein 56 63 16 0:58.5 10:04.9 10:04.9 10:04/M
4 Kaysen Kutalek 164 6 18 1:04.4 10:10.8 10:10.8 10:10/M
5 Elizabeth Frizzell 37 8 23 1:54.0 11:00.4 11:00.4 11:00/M
6 Mary Frizzell 35 37 24 1:54.8 11:01.2 11:01.2 11:01/M
7 Lacy Monteleone 33 33 25 2:06.4 11:12.8 11:12.8 11:12/M
8 Kelly Gibson 60 36 26 2:07.5 11:13.9 11:13.9 11:13/M
9 Lesley Waldroup 28 34 27 2:08.9 11:15.3 11:15.3 11:15/M
10 Carisa Richter 63 33 30 2:24.8 11:31.2 11:31.2 11:31/M
11 Dusti See 111 42 32 2:38.3 11:44.7 11:44.7 11:44/M
12 Mackenzie Gilland 157 10 33 2:50.0 11:56.5 11:56.5 11:56/M
13 Victoria Johnson 163 13 34 2:50.9 11:57.3 11:57.3 11:57/M
14 Piper King 145 7 35 3:03.9 12:10.4 12:10.4 12:10/M
15 Courtlyn Snow 169 9 37 3:26.5 12:33.0 12:33.0 12:33/M
16 Mallory Kirby 150 39 38 3:32.9 12:39.3 12:39.3 12:39/M
17 Audrey Snyder 131 4 41 4:22.3 13:28.7 13:28.7 13:28/M
18 Skylar King 146 5 42 4:28.4 13:34.8 13:34.8 13:34/M
19 Shenna Lepchenske 40 37 44 4:57.2 14:03.6 14:03.6 14:03/M
20 Kendall Lepchenske 42 5 45 4:57.2 14:03.6 14:03.6 14:03/M
21 Cassie Stull 78 41 48 5:29.4 14:35.8 14:35.8 14:35/M
22 Tamara Rameriz 175 37 49 5:50.1 14:56.6 14:56.6 14:56/M
23 Madison McWilliams 47 6 51 6:36.5 15:42.9 15:42.9 15:42/M
24 Rheta Dabney 48 62 52 7:00.7 16:07.2 16:07.2 16:07/M
25 Kathy Blakeman 69 68 53 7:01.4 16:07.8 16:07.8 16:07/M
26 Lisa Tucker 132 53 54 8:10.9 17:17.4 17:17.4 17:17/M
27 Demilla Autry 170 57 55 8:19.9 17:26.4 17:26.4 17:26/M
28 Vicki Contella 58 61 56 9:18.6 18:25.0 18:25.0 18:25/M
29 Camille Pritchett 125 70 58 10:14.0 19:20.5 19:20.5 19:20/M
30 Delann Johnson 52 68 59 12:00.3 21:06.7 21:06.7 21:06/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 John Rider 104 10 1   6:42.2 6:42.2 6:42/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Charles Lane 115 0 57   19:19.8 19:19.8 19:19/M
Top

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Darien Street 112 16 2   6:46.4 6:46.4 6:46/M
2 Daniel McWilliams 45 9 3 0:53.3 7:39.7 7:39.7 7:39/M
3 Ridge Waldroup 29 9 4 0:56.1 7:42.5 7:42.5 7:42/M
4 Ryan McWilliams 46 9 5 1:00.0 7:46.4 7:46.4 7:46/M
5 Caleb Cash 103 8 6 1:51.0 8:37.4 8:37.4 8:37/M
6 Jace Chevalier 100 7 8 2:13.3 8:59.8 8:59.8 8:59/M
7 Tim Martin 101 33 9 2:13.5 8:59.9 8:59.9 8:59/M
8 Scott Frizzell 38 7 11 2:26.4 9:12.9 9:12.9 9:12/M
9 Barrett Frizzell 36 37 12 2:27.7 9:14.2 9:14.2 9:14/M
10 Raymond Raymon 177 16 14 3:00.6 9:47.1 9:47.1 9:47/M
11 Noah Stull 50 8 15 3:03.7 9:50.2 9:50.2 9:50/M
12 Matthew Moser 55 6 17 3:20.9 10:07.4 10:07.4 10:07/M
13 Cameron Mistric 43 9 19 3:44.3 10:30.8 10:30.8 10:30/M
14 Eric Waldroup 30 38 20 3:54.5 10:41.0 10:41.0 10:41/M
15 Tanner Lepchenske 41 7 21 3:55.1 10:41.5 10:41.5 10:41/M
16 Hudsen Kimbrough 61 6 22 4:13.5 11:00.0 11:00.0 11:00/M
17 Reagan Monteleone 34 5 28 4:37.0 11:23.5 11:23.5 11:23/M
18 Keaton Richter 64 5 29 4:44.0 11:30.4 11:30.4 11:30/M
19 Dylan See 113 10 31 4:56.6 11:43.1 11:43.1 11:43/M
20 Raymond Ramirez 176 37 36 5:27.1 12:13.6 12:13.6 12:13/M
21 Jeremy Wade 75 33 39 6:02.0 12:48.5 12:48.5 12:48/M
22 Jett Wade 76 4 40 6:02.1 12:48.5 12:48.5 12:48/M
23 Dennis King 147 40 43 6:54.0 13:40.5 13:40.5 13:40/M
24 Jacob Hamilton 3 10 46 7:38.4 14:24.9 14:24.9 14:24/M
25 Paul Johnson 79 47 47 7:49.1 14:35.6 14:35.6 14:35/M
26 Benji Tyler Hamilton 4 7 50 8:25.7 15:12.2 15:12.2 15:12/M
27 Delbert Johnson 53 69 60 14:21.1 21:07.5 21:07.5 21:07/M