25K

November 14, 2010


Results By Run Wild Sports Timing (www.runwildsports.com)

Relay Male

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1632           Fleet Feet Team                                                    1:43:26.1   6:40/M
                   1632    Andrew Clausen                1stLoop        4       42:53.5       42:53.5   8:19/M
                   1632    Frank Lozano                  2ndLoop        1       32:09.2     1:15:02.7   6:14/M
                   1632    Cody Blazek                   3rdLoop        1       28:23.3     1:43:26.1   5:30/M
 
    2     1608           Dazed and Confused                                                 1:44:27.7   6:44/M
                   1608    John Polishini                1stLoop        2       34:29.2       34:29.2   6:41/M
                   1608    Russell Abshire               2ndLoop                                              
                   1608    Sam Luna                      3rdLoop        8     1:09:58.4     1:44:27.7  13:34/M
 
    3     1622           Shelton 2                                                          1:55:55.1   7:29/M
                   1622    Colin Shelton                 1stLoop        1       30:32.5       30:32.5   5:55/M
                   1622    Ronnie Delzer                 2ndLoop                                              
                   1622    Roland Hurrington             3rdLoop        9     1:25:22.6     1:55:55.1  16:33/M
 
    4     1628           16 hundred shut Ya                                                 2:13:09.6   8:35/M
                   1628    Eghosa Oriakhi                1stLoop        5       44:34.4       44:34.4   8:38/M
                   1628    Curtis Ardoin                 2ndLoop        4       44:24.2     1:28:58.7   8:36/M
                   1628    Michael Alff                  3rdLoop        4       44:10.9     2:13:09.6   8:34/M
 
    5     1627           Proteus                                                            2:14:05.6   8:39/M
                   1627    Yues Lortetz                  1stLoop        3       38:27.6       38:27.6   7:27/M
                   1627    Jerome Prost                  2ndLoop        6       48:22.3     1:26:49.9   9:22/M
                   1627    Reinhard Powell               3rdLoop        7       47:15.7     2:14:05.6   9:09/M
 
    6     1604           Pearland 3                                                         2:14:29.3   8:41/M
                   1604    Migel Cruz                    1stLoop        8       50:33.1       50:33.1   9:48/M
                   1604    T J Kiem                      2ndLoop        2       40:59.4     1:31:32.5   7:57/M
                   1604    Roland Burciaga               3rdLoop        2       42:56.8     2:14:29.3   8:19/M
 
    7     1634           No Name                                                            2:14:53.0   8:42/M
                   1634    Andrew Lucio                  1stLoop        7       49:11.4       49:11.4   9:32/M
                   1634    Michael Villarreal            2ndLoop        3       42:24.5     1:31:36.0   8:13/M
                   1634    Dan McElyea                   3rdLoop        3       43:17.0     2:14:53.0   8:23/M
 
    8     1611           Hold my beer and watch                                             2:20:56.0   9:06/M
                   1611    Trey Elliott                  1stLoop        6       46:50.5       46:50.5   9:05/M
                   1611    Cody Elliott                  2ndLoop        5       48:18.8     1:35:09.3   9:22/M
                   1611    Russell Revere                3rdLoop        6       45:46.7     2:20:56.0   8:52/M
 
    9     1631           O D M Steppers                                                     2:35:59.1  10:04/M
                   1631    Ira Hachen                    1stLoop        9     1:00:46.2     1:00:46.2  11:47/M
                   1631    Jeffery Falamak               2ndLoop        7       49:52.5     1:50:38.8   9:40/M
                   1631    Trevor Woodrum                3rdLoop        5       45:20.2     2:35:59.1   8:47/M


Relay Female


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1602           DR. C                                                              2:19:41.3   9:01/M
                   1602    Caroline Miner                1stLoop        2       48:47.1       48:47.1   9:27/M
                   1602    Ryan Flores                   2ndLoop        4       51:02.7     1:39:49.9   9:53/M
                   1602    Debbie Coles Shilcock         3rdLoop        1       39:51.4     2:19:41.3   7:43/M
 
    2     1610           Bellaire Red                                                       2:25:09.5   9:22/M
                   1610    Amber Meuth                   1stLoop        3       49:46.9       49:46.9   9:39/M
                   1610    Elena Pappas                  2ndLoop        1       43:15.0     1:33:01.9   8:23/M
                   1610    Cynthia Guiterrez             3rdLoop        6       52:07.6     2:25:09.5  10:06/M
 
    3     1613           R A W  Seniors                                                     2:36:53.2  10:07/M
                   1613    Heydi Bermudez                1stLoop        1       48:27.5       48:27.5   9:23/M
                   1613    Martha Aldaz                  2ndLoop        5       56:51.5     1:45:19.0  11:01/M
                   1613    Natania Aldaz                 3rdLoop        5       51:34.1     2:36:53.2  10:00/M
 
    4     1624           Chicas                                                             2:37:33.5  10:10/M
                   1624    Jackie Velez                  1stLoop        6       58:53.9       58:53.9  11:25/M
                   1624    Lisa Stults                   2ndLoop        3       49:34.1     1:48:28.1   9:36/M
                   1624    Christina Rougerie            3rdLoop        2       49:05.4     2:37:33.5   9:31/M
 
    5     1625           Tikal                                                              2:42:43.5  10:30/M
                   1625    Maria Luisa Tiquila           1stLoop        4       53:40.1       53:40.1  10:24/M
                   1625    Cecila Reyes                  2ndLoop        6       57:40.1     1:51:20.3  11:11/M
                   1625    Leticia Meddrano              3rdLoop        3       51:23.2     2:42:43.5   9:57/M
 
    6     1609           Windfont/Saenz                                                     2:53:22.5  11:11/M
                   1609    Andi Saenz                    1stLoop        7     1:13:46.1     1:13:46.1  14:18/M
                   1609    Jamie Windfont                2ndLoop        2       48:06.3     2:01:52.4   9:19/M
                   1609    Jamie Windfont                3rdLoop        4       51:30.1     2:53:22.5   9:59/M
 
    7     1612           Spice Girls                                                        2:56:53.4  11:25/M
                   1612    Lisa Gray                     1stLoop        8     1:51:13.3     1:51:13.3  21:33/M
                   1612    Sara Knetsar                  2ndLoop                                              
                   1612    Danielle Hughes               3rdLoop        7     1:05:40.1     2:56:53.4  12:44/M
 
    8     1620           K M S                                                              3:05:38.1  11:59/M
                   1620    Kelly Marcus                  1stLoop        5       56:07.0       56:07.0  10:53/M
                   1620    Stacie Pyle Davis             2ndLoop        7       59:55.0     1:56:02.0  11:37/M
                   1620    Margo Evans                   3rdLoop        8     1:09:36.1     3:05:38.1  13:29/M


Relay Mixed


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1623           Team Nico                                                          1:53:19.0   7:19/M
                   1623    Pauline Chapman               1stLoop        1       38:33.3       38:33.3   7:28/M
                   1623    John Nicodermus               2ndLoop        2       40:25.9     1:18:59.2   7:50/M
                   1623    Bailey Nicodemus              3rdLoop        1       34:19.8     1:53:19.0   6:39/M
 
    2     1630           On the Run                                                         1:58:43.5   7:40/M
                   1630    Sesar Figuero                 1stLoop        2       40:21.2       40:21.2   7:49/M
                   1630    Katy Tidwell                  2ndLoop        1       38:55.0     1:19:16.3   7:33/M
                   1630    J  P MacHemehl                3rdLoop        3       39:27.2     1:58:43.5   7:39/M
 
    3     1618           Stride Masters                                                     2:09:52.0   8:23/M
                   1618    Jeff McClure                  1stLoop        3       43:24.6       43:24.6   8:25/M
                   1618    Laura Bolduc                  2ndLoop        3       44:19.7     1:27:44.4   8:35/M
                   1618    Becky Cole                    3rdLoop        4       42:07.6     2:09:52.0   8:10/M
 
    4     1606           Salseros                                                           2:12:52.3   8:34/M
                   1606    Carmen Vazquez                1stLoop        5       46:32.8       46:32.8   9:01/M
                   1606    Kevin Zuniaga                 2ndLoop        4       46:55.5     1:33:28.4   9:06/M
                   1606    Maya Whitten                  3rdLoop        2       39:23.8     2:12:52.3   7:38/M
 
    5     1629           Tag you're it                                                      2:32:49.9   9:52/M
                   1629    Chris Lewis                   1stLoop        6       52:51.8       52:51.8  10:15/M
                   1629    Shella Lewis                  2ndLoop        5       50:34.3     1:43:26.2   9:48/M
                   1629    Sharley Dearmond              3rdLoop        5       49:23.6     2:32:49.9   9:34/M
 
    6     1626           Six Cheeks to the Wind                                             2:39:40.5  10:18/M
                   1626    Elle Hill                     1stLoop        7       53:21.8       53:21.8  10:20/M
                   1626    Chuck Martinez                2ndLoop        6       52:07.7     1:45:29.5  10:06/M
                   1626    Linsey Chase                  3rdLoop        6       54:10.9     2:39:40.5  10:30/M
 
    7     1617           capezam                                                            2:50:12.9  10:59/M
                   1617    Christopher Perez             1stLoop        4       45:09.5       45:09.5   8:45/M
                   1617    Carolina Zambrano             2ndLoop        7     1:08:05.5     1:53:15.1  13:12/M
                   1617    Alvaro Camacho                3rdLoop        7       56:57.7     2:50:12.9  11:02/M
 
    8     1616           Elite Trio                                                         3:05:52.7  11:59/M
                   1616    Victor Quijada                1stLoop        8     1:00:32.8     1:00:32.8  11:44/M
                   1616    Brenda Garcia                 2ndLoop                                              
                   1616    Daniela Sanchez               3rdLoop        8     2:05:19.8     3:05:52.7  24:17/M


Relay Male Master


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1633           I Don't Care Volume 2                                              2:06:54.2   8:11/M
                   1633    Gregg Felts                   1stLoop        1       40:54.3       40:54.3   7:56/M
                   1633    Clark Courtright              2ndLoop        1       40:03.9     1:20:58.2   7:46/M
                   1633    Jamie Rodiguez                3rdLoop        1       45:56.0     2:06:54.2   8:54/M


Relay Female Master


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1605           connie                                                             2:30:53.5   9:44/M
                   1605    Kelly Holland                 1stLoop        2       51:34.5       51:34.5  10:00/M
                   1605    Natalie  Seymour              2ndLoop        2       47:39.9     1:39:14.4   9:14/M
                   1605    Connie Daniels                3rdLoop        1       51:39.1     2:30:53.5  10:01/M
 
    2     1603           Hot Mamas                                                          2:33:05.5   9:53/M
                   1603    Lee Anna Lackey               1stLoop        1       49:20.9       49:20.9   9:34/M
                   1603    Kitty Rohde                   2ndLoop        1       44:29.1     1:33:50.0   8:37/M
                   1603    Michelle Killlion             3rdLoop        2       59:15.5     2:33:05.5  11:29/M


Relay Mixed Master


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1607           where's the bike                                                   2:05:57.6   8:08/M
                   1607    Jeff Pindell                  1stLoop        1       41:08.3       41:08.3   7:58/M
                   1607    Amber Felts                   2ndLoop        1       45:35.3     1:26:43.6   8:50/M
                   1607    Rob Willamson                 3rdLoop        1       39:14.0     2:05:57.6   7:36/M


Relay Junior Female


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1615           Bellaire White                                                     2:22:45.9         
                   1615    Katie Graves                  1stLoop        2       44:37.5       44:37.5   8:39/M
                   1615    Dever Lorenz                  2ndLoop        1       48:14.3     1:32:51.8   9:21/M
                   1615    Sage Cammpbell                3rdLoop        1       49:54.0     2:22:45.9   9:40/M


Relay Junior Male


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1     1619           The Big Three                                                      1:50:22.5   7:07/M
                   1619    Chandler Heikkila             1stLoop        1       37:10.1       37:10.1   7:12/M
                   1619    Jordan Janer                  2ndLoop        1       38:33.2     1:15:43.3   7:28/M
                   1619    Hayden Waldschmidt            3rdLoop        1       34:39.2     1:50:22.5   6:43/M


>